Zwierzątko dla dziecka

Rodzice często zastanawiają się, czy małemu dziecku podarować w prezencie zwierzątko? Nie jest to łatwa decyzja, ponieważ każde zwierzątko, to odpowiedzialność. Jednak potomek musi w którymś momencie się tego nauczyć. Warto więc już na początku zaplanować z dzieckiem i partnerem, jakie zwierzątko może mieć u siebie w domu. Wielu rodziców poleca królika. Jest to małe, niekłopotliwe zwierzątko, które bardzo dobrze wpływa na nastrój dziecka. A przy tym jest w pełni bezpieczne. I nie wymaga zbyt wiele akcesoriów.

Reklama

domek królikaPrzede wszystkim ważna jest klatka dla królika. Nie może być zbyt mała, ponieważ króliczki, to bardzo ruchliwe zwierzątka. Lubią skakać, przez co klatka powinna być dość duża i dość wysoka. Taką klatkę można zrobić samodzielnie lub gotową kupić w sklepie zoologicznym. Dostępna w różnych rozmiarach, w wielu kolorach. Bezpieczna, łatwa w użyciu nietrudna do mycia. Z większych wydatków dla królika, ten jest jedyny.

Planując zakup klatki dla królika, warto również pomyśleć o akcesoriach. Są to między innymi poidełko, miseczka i domek dla królika. Są to obowiązkowe elementy, ponieważ pozwalają zwierzątku na swobodne poruszanie się i komfortowe życie. Dzięki temu zwierzątko czuje się bezpiecznie. W codziennej opiece, króliczek nie jest kłopotliwy. Nie wymaga zbyt wiele pracy, warto jednak co jakiś czas wypuszczać go na zewnątrz, by mógł sobie pobiegać. Z dodatkowych rzeczy dla królika, ważne są jeszcze trociny i siano. Często dobrze sprawdza się również kuwety, ale zdecydowanie lepiej wypada klatka dla królika. Trociny stanowią podłoże klatki, sianko z kolei królik bardzo chętnie zjada. Są bezpieczne i odpowiednio przystosowane dla króliczków.

Warto także pamiętać o okresowych odwiedzinach u weterynarza. Szczepienia, przycinanie pazurków, to tylko niektóre z celów wizyt u weterynarza. Nie są to drogie zabiegi a pozwolą zwierzątku czuć się komfortowo. Podsumowując, króliczek to bardzo dobre zwierzątko dla dziecka. Pozwala się głaskać, brać na ręce. Trzeba jednak pamiętać, że królik to gryzoń, więc wszelkie firanki, kable, tapety mogą być w niebezpieczeństwie.

Stopka autorska: http://animalcity.pl – domek dla królika

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz