Czy to już pora na dziecko?

Kiedy jest odpowiedni moment aby postarać się o dziecko? Na to pytanie często starają sobie odpowiedzieć młodzi ludzie. Niestety nie jest to takie proste jakby mogło się zdawać. O ile nie przydarzy się niespodzianka, młodzi ludzie niechętnie podchodzą do tego tematu. Początkowo problem stanowią studia, później chęć znalezienia dobrej pracy, usamodzielnienia się, znalezienia odpowiedniego partnera, kupna domu i tych powodów skutecznie przekładających ten moment można podawać tysiące. Kiedy więc jest odpowiednia pora na dziecko?

Reklama

Gdy jednak odnajdziemy drugą połowę i sprawy finansowe zostaną uregulowane wtedy stwierdza się, że przyszedł odpowiedni moment. Młode pary zazwyczaj w tym czasie dostają choroby przypominającej obłęd. Szukają najlepszych, najdroższych i najciekawszych gadżetów dla człowieka, który ma niedługo z nimi zamieszkać. Korzystają z pomocy galerii handlowych, portali przetargowych, specjalistycznych stron z artykułami na dzieci itp. Nieistotny jest fakt, że 80% rzeczy, które znajdą się w ich posiadaniu prawdopodobnie nigdy nie znajdzie zastosowania w praktyce. Nagonkę na ten szał zakupowy tworzą jednak sami i można to zrozumieć. Dziecko to przecież szczęście, które ma się niedługo przydarzyć. Na tej ekspansji radości najlepiej korzystają firmy produkujące najprzeróżniejsze artykuły dla najmłodszych. Rodzice często nawet nie zdają sobie sprawy jak bardzo są pod wpływem reklamy i dają się namówić na zakup kolejnego kocyka, butelki czy  sweterka. Kolory w tym wypadku również odgrywają istotną rolę: różowy – dziewczynka, niebieski – chłopiec. I tak najczęściej konstruowane są przedmioty, które mają przykuwać uwagę przyszłych rodziców. Produkty, jakie wpadną w ich ręce są zazwyczaj niezbyt drogie i dlatego chętnie je kupują. Jednak zliczając ilość owych towarów robi się z tego pokaźna suma.

Należy zatem uczulić każdego rodzica, aby ostrożnie podchodził do zakupów i rozsądnie nabywał kolejne towary „niezbędne” dla nowo narodzonego dziecka. Najistotniejszą kwestią powinno być to by było ono zdrowe i szczęśliwe, a nie czy posiada nowoczesną wanienkę i komplet drogich kosmetyków. Niestety rodzice często zapominają o tym, martwi się tylko o rzeczy materialne. Pamiętajmy, że to uczucia i idee są najważniejsze, bo potem je przekazujemy właśnie swojemu potomstwu. Warto zadbać o takie podstawowe rzeczy.

Stopka autorska: współpraca z psychologiem Magdaleną Pikulską

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz