5 powodów, dla których warto mieć w firmie prawnika

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to niestety nie bułka z masłem – doskonale zdaje sobie z tego sprawę każdy przedsiębiorca. Niejasne i wciąż zmieniające się przepisy prawne to jedna z najczęściej wymienianych bolączek firm i naszego systemu. Pomyłki na tym polu to niestety zazwyczaj gwarancja straty nerwów, czasu, a i nierzadko ogromne problemy finansowe. Oto 5 powodów, dla których warto mieć w firmie zaufanego prawnika.

Reklama

Umowy i jeszcze raz umowy 

Z pracownikami, podwykonawcami, kontrahentami – prawnik stworzy umowy, które nie tylko będą w 100% zgodne z aktualnym prawem, ale i skutecznie zabezpieczą nasze interesy. Każdy, kto kiedykolwiek stracił coś w wyniku kruczków w umowie, doskonale zdaje sobie sprawę, jak ważna jest ta kwestia w każdej działalności.

Porady prawne

Ciężko jest samemu na bieżąco śledzić (i to ze zrozumieniem) wszystkie nowinki w świecie prawniczym, a do tego dobrze je zinterpretować do własnego podwórka. Szczególnie, kiedy jest się zabieganym właścicielem spółki czy własnej DG. Tutaj prawnik jest tak samo ważny, jak księgowa – przenosimy kłopot na barki kogoś innego. Porady prawne, konsultacje to coś, co w firmie przydaje się wielokrotnie.

Reprezentacja sądowa

Niestety – w każdej działalności może zdarzyć się taka sytuacja, że swoich praw będziemy musieli ubiegać się na drodze sądowej. Nie ryzykuj – zostaw reprezentacje swojej sprawy specjaliście, który właściwie zadba o Twoje interesy, dzięki ogromnej wiedzy na temat prawa i sądownictwa.

Wezwanie do zapłaty skuteczniejsze

Masz klientów, którzy nie wykazują entuzjazmu w płaceniu faktur? Doświadczenie podpowiada, że list z ponagleniem do zapłaty odbierany jest przez nieuczciwego klienta zupełnie inaczej, kiedy adresuje go nie bezpośrednio firma, ale jego kancelaria prawna. To dobry sposób na przyśpieszenie płatności i uniknięcie konieczności rozwiązania sprawy w sądzie.

Jeden i sprawdzony

Współpraca z jednym prawnikiem przez cały okres działalności ma szereg zalet – nabieramy zaufania do specjalisty, mamy wypracowane standardy współpracy, prawnik dobrze zna naszą branżę, firmę i specyfikę działalności, a do tego cena za jego usługi jest nam dobrze znana. Poszukiwanie kogoś rzetelnego na ostatnią chwilę to często prawdziwa bolączka. Dlatego zawsze warto mieć do dyspozycji zaufanego podwykonawcę.

Więcej na: http://kmhs.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 2.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz