Akcesoria dla puzzlomaniaka

Czy istnieje pasja, do spełniania której nie potrzeba akcesoriów? Chyba trudno to sobie wyobrazić. Nawet biegacz potrzebuje przecież dobrych butów. Akcesoria nie tylko ułatwiają życie, lecz służą także niezbędną pomocą. Wiedzą o tym także puzzlomaniacy. Brak możliwości przechowania, powieszenia czy sortowania puzzli to dla wielu osób utrudnienie. Producenci puzzli wyszli im na szczęście naprzeciw.

Reklama

„Żadna siła nie rozklei”

Akcesoria do puzzli można wstępnie podzielić na dwie kategorie: służące do podwieszania oraz do przechowywania układanek. Pierwsze należy dobierać z rozwagą, gdyż nieprawidłowe podklejenie może się bardzo źle skończyć. Źle sklejone elementy to zmora wielu puzzlomaniaków. Podwieszanie należy więc zacząć od wyboru dobrego kleju. W niektórych sklepach dostępne są specjalne kleje do puzzli, wyróżniające się szczególnymi właściwościami. Dobry klej powinien być nie tylko trwały, ale też idealnie bezbarwny – puzzle smaruje się bowiem od przodu. Klej scala ze sobą elementy, wnikając pomiędzy szczeliny. By nie zniszczyć ich podczas przenoszenia, warto układać je na tej samej nawierzchni, na której mają wisieć. Po podklejeniu, całość można oprawić w gustowną antyramę.

Zawsze na miejscu

Co jednak zrobić, jeśli nie ukończymy układanki w jeden dzień? Istnieją przecież zestawy tak duże, że na uporanie się z nimi potrzeba wielu długich godzin. Rozwiązaniem nie musi być na szczęście zostawienie rozsypanych elementów na podłodze. Równie dobrze można zaopatrzyć się bowiem w matę do puzzli. Wystarczy ją rozłożyć, a specjalny materiał ochroni elementy przed niekontrolowanym przemieszczeniem. Innymi słowy, puzzle będą dokładnie tam, gdzie je położymy – nawet po zwinięciu maty i schowaniu jej do tuby. Tak przygotowany pakunek możemy bezpiecznie postawić do kąta – i spokojnie otworzyć go następnego dnia.

Z puzzlami do przyjaciół

Ciekawym rozwiązaniem jest również specjalna walizka do puzzli. Oprócz przechowywania, umożliwia ona bowiem także ich przenoszenie – i to nie tylko do pokoju obok. Po jej rozłożeniu, ukazują się nam trzy pola – dwa skrzydła i środek. Po bokach można sortować puzzle, a w centralnej części je układać. Gdy zabawa nam się znudzi, bez problemu możemy zamknąć walizkę. Przebywające w środku elementy z pewnością się nie rozsypią, a niedokończone puzzle można bez obaw zabrać na wizytę do sąsiadów.

Dla zorganizowanych

Do sortowania elementów nadaje się nie tylko walizka. W sklepach z puzzlami dostępne są także sortery – specjalne pudełka, oznakowane kolorami. Dzięki nim, możemy do woli sortować puzzle – zarówno pod względem kolorów, jak i kształtów. Pudełka mieszczą się jedno do drugiego, całość łatwo da się więc przechować. Akcesoria do puzzli nie od dziś ułatwiają puzzlomaniakom życie. Gdy nie trzeba martwić się o zagubione elementy, zabawa już staje się przyjemniejsza – a co dopiero, kiedy można je wygodnie przechować, przenieść czy nawet podkleić. Nie pozostaje nam więc nic innego, niż życzyć Wam dobrej, spokojnej zabawy.

Artykuł przygotowany przy współpracy ze sklepem Art-Puzzle.pl, oferującym bogaty asortyment puzzli artystycznych takich producentów jak Heye, Ravensburger, Educa, Gibson Games, Clementoni, Recordi i wiele innych.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz