Akcesoria łazienkowe – wieszaki, lusterka, mydelniczki…

Od kubków, przez wieszaki, pojemniki na szczotki do wc, aż po uchwyty na suszarki. Oto akcesoria łazienkowe w krótki i treściwych odsłonach.

Reklama

Kubki i naczynia

kubek do mycia zębówTo najczęściej wybierane akcesoria łazienkowe. Dlaczego? Bo można je najłatwiej wymienić, są też stosunkowo niedrogie i łatwo dostępne. Kubki mogą być nowoczesne, mogą też nawiązywać do klasyki. Warto kupować je razem z naczyniami na przykład na szczoteczki do zębów, tak aby oba elementy stanowiły fragment jednego zestawu. No i oczywiście trzeba myśleć o ich dopasowaniu do reszty łazienki. Unikać na przykład wstawienia plastikowych kubków do nowoczesnego pomieszczenia, w którym dominują chłodne kolory i aluminium.

Wieszaki

Nie jest to sprawa łatwa. Bo wieszaki mogą być w najróżniejszych odmianach. Począwszy od takich, które są po prostu haczykiem, przez podwójne, a na rozbudowanych konstrukcjach skończywszy. Dobrze byłoby, gdyby wieszak i inne akcesoria łazienkowe pasowały do siebie.

Mydelniczki

mydelniczkaStawiamy mydelniczkę na brzegu umywalki, rzucamy na nią mydło i gotowe. Proste, prawda? Niekoniecznie. Zwłaszcza, kiedy pozostałe akcesoria łazienkowe są dopieszczone i dobrze dobrane. Taka też powinna być mydelniczka. Chyba, że…

Dozowniki na mydła

…zdecydujemy się na dozowniki do mydła. Tyle, że znowu – powinny być wybrane w taki sposób, aby pasować do wystroju wnętrza. Jeśli jest nowoczesne, można postawić na aluminium. W przypadku bardziej tradycyjnego – drewno czy bambus albo porcelanę.

Wieszaki na papier toaletowy

Mogą być po prostu patyczkiem, na którym wisi papier. Wówczas są neutralne. Ale mogą też być znacznie bardziej rozbudowane: z klapką, dodatkowym uchwytem czy na stojaku. To takie akcesoria łazienkowe, które z pozoru nie mają znaczenia, a mogą nadać łazience charakteru.

Szczotka do wc

Podobnie jest ze szczotką do czyszczenia muszli. Może stać gdzieś w kącie w plastikowym pojemniku i straszyć. A może być umieszczona w wystylizowanym uchwycie dopasowanym wyglądem do wieszaka na papier toaletowy. Wszystko zależy od gustu.

Lusterko montowane na ścianę

lustroW zasadzie można powiedzieć, że w przypadku lustra liczy się to, co się w nim odbija. A więc wszystko poza samym lustrem. Chyba, że chodzi o małe lusterko montowane na ścianę za pomocą specjalnego uchwytu. Wówczas warto pomyśleć o jakimś ciekawym kształcie, bardziej wyrafinowanej formie, czymś co sprawi, że lusterko także będzie ciekawym elementem wyposażenia.

Półki

Zwykle zastawione mnóstwem szpargałów są często niedocenianie. A przecież gdyby wybrać głęboką półkę z wysokimi bocznymi burtami, byłoby inaczej. Albo szkło obudowane ciekawym aluminium lub drewnem. Możliwości jest wiele, trzeba tylko pokombinować.

Szafki i szafeczki

Są ważne. Dlaczego? Bo to jedne z największych elementów wyposażenia łazienki. Mogą na dobre zdominować jej wygląd, dlatego warto zastanowić się, jakie będą najlepiej odpowiadały charakterowi pomieszczenia. Wybór szafek z bambusa wpłynie na resztę akcesoriów, podobnie jak wstawienie do łazienki szafeczki z metalu.

Uchwyt na suszarkę

To taki gratis – na koniec. Po co chować suszarkę do szafki, kiedy można zamontować zgrabny i praktyczny uchwyt na ścianie? Po co odkładać ją w czasie suszenia włosów, skoro można podwiesić tuż przy ręce? Oto akcesoria łazienkowe, które są nie tylko ładne, ale też praktyczne!

Stopka autorska: lazienki-szydlowski.pl – stelaże podtynkowe

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz