Akcje giełdowe – jak inwestować z zyskiem?

Jak z zyskiem inwestować na Giełdzie Papierów Wartościowych? Nie ulega wątpliwości, że inwestowanie na GPW to jedna z popularniejszych metod pomnażania zarówno małych jak i większych kwot. Z każdym rokiem zwiększa się także świadomość i wiedza początkujących traderów. Jeśli chcesz dołączyć do tego grona, musisz mieć świadomość, że do grania na giełdzie trzeba się naprawdę dobrze przygotować.

Otwarcie brokerskiego rachunku inwestycyjnego

Pierwszy krok do inwestowania na GPW to otwarcie rachunku inwestycyjnego. Warto porównać oferty brokerów i wybrać licencjonowanego pośrednika, akredytowanego przez Komisję Nadzoru Finansowego. Jeśli szukasz platformy, która spełni Twoje oczekiwania, sprawdź tutaj i zapoznaj się z ofertą Saxo Bank Polska, a następnie otwórz konto demonstracyjne. 

Czas na inwestycje

Aby rozpocząć inwestowanie, należy zdeponować na swoim koncie kapitał początkowy. Pierwsza wpłata Twoich środków na inwestycje powinna zostać bez wątpienia bardzo dobrze przemyślana. Pamiętaj, że nie powinna ona być zbyt wysoka w stosunku do Twoich możliwości finansowych. Po drugie, musisz liczyć się z tym, że możesz stracić wszystkie pieniądze zdeponowane na rachunku w przypadku nieudanej inwestycji. 

Musisz być świadomy, że początki inwestowania nie są łatwe. Wszystko wymaga nauki, a ta wiąże się z popełnianiem błędów i stopniowym poznawaniem rynku. Nie warto zatem na takim wczesnym etapie inwestować zbyt dużych kwot, szczególnie tych, które mają realny wpływ na bieżący budżet całej rodziny. 

Samodzielne decyzje inwestycyjne

Aktualnie składanie zleceń na zakup lub sprzedaż akcji odbywa się za pośrednictwem internetu. Możesz tego dokonać za pośrednictwem odpowiedniej aplikacji, która pozwala na wydawanie takich poleceń. 

Taka obsługa rachunku jest bez wątpienia znacznie szybsza niż tradycyjne metody zgłaszania wybranych akcji. To wszystko przekłada się także na większą wygodę obu stron transakcji i niższe koszty osiągania zysków.

Inwestowanie na Giełdzie Papierów Wartościowych zapewnia możliwość obracania różnorodnymi produktami finansowymi. Jeśli jednak jesteś początkującym inwestorem, skoncentruj się przede wszystkim na kupnie i sprzedaży. Każdy, kto rozpoczyna swoją przygodę z giełdą powinien się na początek zapoznać z jej podstawowymi zagadnieniami gospodarczymi i ekonomicznymi, a także z bieżącą sytuacją na rynku. Dzięki temu będziesz w stanie podejmować bardziej świadome, a co za tym idzie rozważne decyzje inwestycyjne, które w przyszłości przełożą się na wypracowany zysk. 

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz