Alternatywne metody rzucania papierosów

Osoby silnie uzależnione od papierosów, chwytają się wszystkich sposobów na uwolnienie się od nałogu. Obecnie można znaleźć coraz więcej ofert dotyczących innowacyjnych sposób leczenia i wsparcia w walce z nikotyną. Niestety większość z nich ma na celu jedynie wyciągnięcie pieniędzy od zdesperowanych osób.

Reklama

Wymagający przeciwnik

Nikotyna to jedna z najbardziej uzależniających substancji. Rzucanie palenia wymaga ogromnego wysiłku i determinacji. Wiele osób nie jest jednak w stanie poradzić sobie samemu z tym problemem. Większość z nich poszukuje wsparcia lub różnych środków łagodzących pierwsze objawy odstawienia nikotyny. Okazuje się jednak, że plastry, e-papierosy, gumy czy tabletki są często niewystarczające. Ludzie nie wiedzą już w pewnym momencie, jak rzucić palenie i czy jest to w ogóle możliwe. Wiele osób poddaje się lub zaczyna szukać innych rozwiązań. Obecnie, w związku z rozwojem Internetu większość palaczy poszukuje informacji na temat rzucania w palenia właśnie w sieci. Można tam znaleźć wiele różnych stron oraz serwisów zajmujących się tematyką nałogów i palenia papierosów.

Innowacyjne sposoby

Rzucanie palenia to część ogromnego rynku. Wiele firm oferuje różnego rodzaju terapie opierające się często na medycynie naturalnej. Niestety większość tego typu propozycji nie jest potwierdzona medycznie. Do takich działań można zaliczyć metody takie jak np. akupunktura, terapie manualne oraz hipnoza. Wszystkie są stosunkowo drogie i mogą kosztować w okolicach kilkuset złotych. Przed wyborem takiej terapii warto dokładnie poznać jej założenia i przepytać osoby mające z nią styczność. Rzucanie palenia to również wyczerpująca walka z samym sobą. Warto pamiętać, że żadna terapia nie zastąpi naszego wysiłku i koncentracji. Niestety wiele osób ulega pokusie i zasila konto nieuczciwych sprzedawców, którzy wykorzystują naiwność palaczy.

Wiara w siebie

Wszystkim szukających alternatywnych sposobów rzucania papierosów zaleca się ostrożność. Większość z oferowanych sposobów jest bardzo droga i wysoce nieefektywna. Lepiej skontaktować się z lekarzem oraz wybrać środki, które pomogą zmierzyć się walce z paleniem samemu. Rzucanie palenia nie musi być wcale męczące. Żadne metody, nawet te alternatywne nie uleczą naszej psychiki. Z nią każdy musi zmierzyć się samodzielnie i odpowiedzieć sobie na pytanie: jak rzucić palenie, raz na zawsze. Można przy tym oszczędzić dużo pieniędzy oraz frustracji związanej z dokonywaniem błędnych wyborów.

Stopka autorska: rzucanie palenia –  http://www.jakrzucicpalenie.net/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz