Jadalnia – drugie serce domu

W erze pośpiechu wspólny posiłek wszystkich domowników powoli odchodzi w zapomnienie. Żyjemy szybko, pracujemy dużo, a rodzinne obiady stają się rzadkością. Dzisiejsze czasy nie pozwalają nam na zbyt częste obcowanie z rodziną. Jednakże wciąż wiele osób w wolnych chwilach chętnie jada wspólne posiłki, dlatego też tak bardzo ważne jest miejsce, w którym spędza się te wyjątkowe chwile. Idealnym rozwiązaniem jest zagospodarowanie chociażby najmniejszej jadalni. Wielu z nas nie posiada wystarczająco dużo pokoi, by móc w jednym z nich stworzyć jadalnie. Jednakże istnieje na to kilka sposobów, dzięki którym w prosty sposób można zaadaptować taki kącik.

Reklama

Nie ulega wątpliwości, że jadalnia powinna znaleźć swoje miejsce w kuchni bądź zaraz obok niej.

Oczywiście, jeśli kuchnia posiada naprawdę mały metraż  można wtedy wygospodarować chociażby blat kuchenny z kilkoma krzesłami, który na pewno spełni swoją funkcje.

Jadalnia w dużym domu

Kiedy wspomina się o jadalni często przed oczami pojawia nam się obraz ogromnego stoły z pięknym obrusem, wazonem pełnym kwiatów i idealnie dopasowanymi krzesłami. Tak naprawdę tego typu wystrój  najczęściej widzimy w rożnego rodzaju kolorowych pismach, bądź katalogach.  W gruncie rzeczy jadalnia nie musi wyglądać jak z żurnala, w końcu każdy jest się w stanie obejść bez telewizora, czy też kominka. Generalnie chodzi o to by cała rodzina mogła znaleźć się w jednym miejscu i wspólnie zjeść posiłek.  Z dużą kuchnią nie ma zbyt wielkiego problemu, gdyż posiada ona na tyle dużo miejsca by móc zaaranżować jadalny kącik. Można nawet pokusić się o wstawienie tak zwanej rogówki. Jednakże by móc wykorzystać taką opcje trzeba mieć naprawdę dużo wolnej przestrzeni. Jeśli tak jest ów mebel na pewno będzie spełniał swoje funkcję, a dodatkowo doda uroku wnętrzu.

Jadalnia w małym mieszkaniu

Często zdarza się, że w małym mieszkaniu nie możemy pozwolić sobie na zajęcie tak dużej przestrzeni wielkim stołem. W takiej sytuacji warto pokusić się chociażby o mały stolik z czterema krzesłami. W małych kuchniach świetnie sprawdza się prostokątny stolik, który można dosunąć do jednej ze ścian. Wtedy też bez problemu pod spód możemy wsunąć taborety, a krzesła ustawić na szczytach stołu. Dzięki tym wszystkim sposobom bez problemu będziemy mogli zasiąść z całą rodziną przy stole, a po zjedzeniu posiłku znów umieścić krzesła i stołki na swoich miejscach. To wszystko sprawia, że poruszanie się po mieszkaniu stanie się o wiele łatwiejsze.

Aneks kuchenny

Na szczęście istnieje jeszcze jedna opcja, w której zagospodarowanie jadalni należy do prostych zadań, a mianowicie aneks kuchenny. Wówczas bez żadnych problemów możemy zaadaptować pomieszczenie jadalne połączone z kuchnią. To idealne wyjście dla osób, które uwielbiają spożywać posiłki w dużym gronie. W takich sytuacjach odnalezienie stołu oraz krzeseł, które będą idealnie pasowały do wnętrza nie stwarza żadnego problemu. Warto pokusić się o stół, który na co dzień nie jest zbyt wielki, a w sytuacjach, w których potrzebna będzie większa ilości miejsca przy stole dla gości można będzie go rozłożyć.

Stopka autorska: Więcej znajdziesz na http://www.maxkuchnie.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz