Awarie w samochodzie – filtry oleju

Samochody, jak wszystkie inne urządzenia i maszyny, lubią się zepsuć. Zdarza się to w najmniej spodziewanym momencie, przed lub w trakcie urlopu, w okresie wzmożonych wydatków. Wbrew pozorom części tych usterek i awarii można by uniknąć. Czy to częstymi przeglądami, czy poprzez wymianę filtrów, czy przez bezpieczniejszą jazdę. Jednym z ważniejszych filtrów w samochodzie, jest filtr oleju. Jego zadaniem jest ograniczenie ilości zanieczyszczeń dostających się do silnika wraz z zasysanym powietrzem oraz oczyszczanie samego oleju. Przy okazji rodzi się pytanie, jakie filtry oleju potrzebujemy? Wszystko zależy od rodzaj samochodu, konstrukcji jednostki napędowej. W katalogach, w sklepach motoryzacyjnych możemy zasięgnąć informacji, jakie filtry oleju będą dla naszego samochodu odpowiedni. Do wyboru są filtry oryginalne, jak i ich zamienniki. Jednak jak słyszymy od mechaników, tyko oryginalne filtry oleju lub filtry renomowanych firm zapewniają bezpieczeństwo użytkowania.

Reklama

Filtry oleju

Warto w tym miejscu dodać, że filtry oleju wymienia się zazwyczaj z olejem i uszczelką korka spustowego. Warte tej czynności dokonywać raz w roku przy przeglądzie, albo co 10-20 tysięcy kilometrów. Generalnie częstotliwość wymian określają normy producenta, czego też możemy dowiedzieć się u mechanika lub nawet w dobrych sklepach motoryzacyjnych. Filtry oleju kosztują od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych, także wydatek nie jest to zbyt wielki. Trochę więcej wyniesie nas wymiana, aczkolwiek raz w roku warto zrobić tę wymianę, by zabezpieczyć samochód przed awariami.

Wiele osób mówi, że samochód, to skarbonka. W wielu przypadkach niestety tak to wygląda. Niemniej jeśli chcemy mieć samochód sprawny, którym możemy bezpiecznie i śmiało się poruszać, musimy o niego dbać. Nie zawsze wydatki są ogromne, jednak w przypadku filtrów i przeglądów, są one obowiązkowe. Warto więc wybrać stałego, niezbyt drogiego mechanika, który filtry oleju nam wymieni. Stałą współpraca może zaowocować rabatami. Dlatego warto mieć jednego specjalistę, szczególnie jeśli samochodów mamy więcej. Nie inaczej wygląda sytuacja jeśli mamy samochody firmowe. Przedstawiciele handlowi, pracownicy, dyrektorzy z pewnością chcą poruszać się bezawaryjnymi, sprawdzonymi samochodowymi. Bezpieczeństwo pojazdów, jak i kierowców ma dla firmy kolosalne znaczenie. W związku z tym nie warto odpuszczać żadnych przeglądów, realizować wszystko zgodnie z zaleceniem mechaników. Dzięki temu firma uniknie poważniejszych awarii, i co za tym idzie, zwiększysz kosztów.

Stopka autorska: http://efiltry.pl – filtry oleju

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz