Łukęcin piękny o każdej porze roku

Bardzo popularny wśród turystów w ostatnich latach Łukęcin, to niewielka miejscowość wypoczynkowa położona nad samym Morzem Bałtyckim. Jest to miejsce nie tylko letniego, ale i całorocznego wypoczynku, wybierane zarówno przez osoby lubiące ciszę i spokój, których tu nie brakuje, jak i przez amatorów bardziej towarzyskiego wypoczynku. Łukęcin, znajdujący się na wybrzeżu rewalskim, ma bowiem bardzo dogodne położenie. Miejscowość znajduje się w województwie zachodniopomorskim (słynącym ze swoich czystych plaż i wspaniałych lasów) i jest z niej naprawdę blisko do bardziej zaludnionych ośrodków turystycznych, takich jak Dziwnówek czy Pobierowo.

Reklama

Najwięcej przyjezdnych jest w Łukęcinie oczywiście w sezonie letnim. Piękna, rozległa, piaszczysta plaża przyciąga amatorów morskich kąpieli i opalania jak magnes. Wypoczynek tutaj jest bardzo wygodny dzięki temu, że większość z tutejszych domów i ośrodków wypoczynkowych znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie morza. Dogodne położenie łukęcińskich nieruchomości sprawiło, że apartamenty nad morzem cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród kupców, pragnących mieć swoje miejsce na stałe w tym niezwykłym zakątku.

Poza sezonem letnim w Łukęcinie także nie brakuje atrakcji. Miejscowość otacza stara sosnowa puszcza, w której wytyczone są liczne ścieżki spacerowe i rowerowe. Jest też ośrodek jazdy konnej, a także pole golfowe (oraz do mini golfa), na którym można oddać się sportowej pasji w towarzystwie zapierających dech w piersiach widoków. Niezmiennie jednak od lat i bez względu na porę roku, największą atrakcją Łukęcina pozostaje położenie zapewniające spokój i ciszę oraz wyjątkowy, kojący i leczniczy mikroklimat, obecny tu za sprawą wonnych lasów.

Pozytywnych aspektów spędzania wolnego czasu w Łukęcinie nie sposób przecenić. Coraz więcej przyjezdnych pojawia się tu wiosną i jesienią. Wtedy jest i taniej i mniej tłoczno. Pozwala to na docenienie walorów okolicznej przyrody, pięknych widoków i świeżego powietrza.

Morze staje się również popularniejsze zimą, już nie tylko w sylwestra i okoliczne dni, ale także w styczniu i lutym. Choć w ostatnich latach zima nas nie rozpieszczała białym puchem, to nawet bez niego warto zobaczyć morze w innym świetle niż blask słońca. Ostre powietrze i silny wiatr sprawiają, że kolory Bałtyku są mroczniejsze, a samo morze wydaje się przez to tajemnicze.

Stopka autorska: apartamenty nad morzem – http://lukecin.info

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz