Tanie strony internetowe

Tworzenie tanich stron internetowych dla firm jest możliwe i wbrew powszechnej opinii nie muszą one być proste oraz mało atrakcyjne pod względem graficznym i funkcjonalnym. Osiągnąć to można na kilka sposobów, a jednym z nich są darmowe system zarządzania treścią, które każdy użytkownik może pobrać z sieci.

Reklama

httpDo grona tych systemów należą Joomla oraz WordPress, które są najbardziej popularne także wśród profesjonalnych firm, które często opierają swoje strony na tych CMS-ach. Zaletą tego typu rozwiązań oprócz braku jakiejkolwiek opłaty jest także fakt że systemy te są bardzo proste w instalacji oraz konfiguracji, a także posiadają ogromną ilość dodatków, dzięki którym można łatwo zwiększyć możliwości strony internetowej.

Do grona bardzo ciekawych dodatków do Joomli należą przede wszystkim:

  • VirtueMart – komponent, który zamieni prostą stronę w klep internetowy
  • Joomla Estate Agency – dodatek pozwalający na stworzenie portalu agencji nieruchomości
  • Sobi Pro –  bardzo elastyczny komponent, dzięki któremu możemy tworzyć katalogi firm lub stron oraz dowolne bazy danych

Oczywiście oprócz powyższych darmowych komponentów istnieje kilkaset innych, które sprawią że tanie strony internetowe będą jeszcze bardziej ciekawe dla użytkownika oraz prostsze w zarządzaniu dla administratora. Aby tak stworzona strona internetowa była atrakcyjna również pod względem graficznym, możemy zainstalować darmowe lub płatne szablony, które podobnie jak dodatki możemy pobrać z Internetu.

Takie szablony oczywiście mają jeden minus, którym jest brak spersonalizowania pod daną firmę oraz fakt że mogą być używane wielokrotnie przez innych użytkowników. Jednak i z tym problemem możemy sobie poradzić tworząc tanią stronę internetową, a rozwiązaniem w tym przypadku będzie zlecenie zaprojektowania szablonu freelancerowi, który w odróżnieniu od firm jest o wiele tańszą opcją. Dodatkowo osoby te są profesjonalistami w swoim fachu, dzięki czemu nawet tanie strony internetowe mogą wyglądać nieszablonowo, a także bardzo atrakcyjnie.

Stworzenie szablonu przez freelancera pod gotowy system CMS to także minimalizacja kosztów, która w przypadku małych firm oraz osób prywatnych jest bardzo ważna. Oczywiście jeśli sami nie poradzimy sobie z instalacją systemu CMS lub po prostu nie mamy na to czasu, możemy również to zadanie powierzyć freelancerowi. W takim przypadku będziemy musieli nieco głębiej sięgnąć do kieszeni, jednak i tak hasło „tanie strony internetowe” odzwierciedla poniesiona koszta, ponieważ takie działanie w przypadku freelncera, to koszt ok 500 złotych.

Jak widać tanie strony internetowe są możliwe do realizacji zarówno w przypadku budowy ich na własną rękę przy użyciu darmowych rozwiązań, jak i zleceniu freelancerom, którzy są o wiele ekonomiczniejszą opcją niż drogie firmy internetowe, czy agencje interaktywne. Takie strony www niczym nie ustępują drogim rozwiązaniom pisanym pod konkretne firmy, a czasami ze względu na dużą dostępność dodatków w sieci oraz elastyczność sprawdzają się o wiele lepiej od nich, co zaprzecza powiedzeniu że „tanie nie może być dobre”.

Stopka autorska: tanie strony internetowe – http://www.webpiksel.pl/strony-internetowe.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz