Indywidualny projekt graficzny czy szablon strony www?

Najczęstsze pytanie jakie sobie stawiamy kiedy podejmujemy decyzję o stworzeniu własnej strony www, to czy nasza strona ma być wykonana w oparciu o szablon czy jednak wybrać indywidualny projekt strony. W dzisiejszym artykule postaram się ukierunkować tych, którzy mają wątpliwości na co się zdecydować.

Reklama

Szablon – to gotowy, okrojony już projekt strony internetowej, potocznie nazywany przez webdeveloperów „gotowcem”.

Indywidualny projekt – tworzony jest „od zera” zgodnie z twoją wizją lub agencji interaktywnej. Masz pełną kontrolę nad procesem tworzenia Twojego serwisu, dzięki czemu otrzymujesz produkt, który wyglądać będzie dokładnie tak jak tego oczekiwałeś.

Wady i zalety

wwwSzablon to zdecydowanie szybsze i tańsze rozwiązanie. Na gotowy projekt wystarczy zamieścić przygotowane przez Ciebie treści, logo i zdjęcia. Zatem w ciągu kilku dni i za niewielkie pieniądze Twoja strona może znaleźć się na serwerze. Jednak korzystając z ogólnodostępnych szablonów stron www musisz zdawać sobie sprawę, że ktoś już taki „gotowiec” jak Twój wykorzystał lub zrobi to w przyszłości. Dodatkowym i to dość istotnym minusem jest słaba jakość szablonów pod względem graficznym jak i również programistycznym. Oczywiście specjalista, który projektuje strony internetowe  może taką witrynę szablonową odpowiednio zaprogramować oraz zoptymalizować pod kątem pozycjonowania, niestety wiąże się to z dodatkowymi kosztami.

Jeśli chcesz się wyróżniać na tle konkurencji, chcesz mieć unikatową stronę a tym samym chcesz być zapamiętywany przez internautów to najlepszym rozwiązaniem będzie indywidualny projekt graficzny strony internetowej. Możesz zdać się na doświadczenie profesjonalistów i dać im wolną rękę w tworzeniu projektu lub przedstawić swoją wizję jak chcesz, by Twoja strona wyglądała. Głównymi zaletami indywidualnego projektu jest jego niepowtarzalność oraz pewność, że efekt końcowy będzie dla Ciebie zadowalający. Jednak trzeba liczyć się z tym, że jest to kosztowne i czasochłonne.

Zanim podejmiesz decyzję o wyborze szablonu czy indywidualnej szaty graficznej, musisz zadać sobie kilka istotnych pytań. Na przykład: jaką rolę ma pełnić Twoja witryna? Czy to ma być zwykła, wizytówkową strona o charakterze informacyjnym? Czy może będzie miała pełnić funkcję handlową i zachęć potencjalnego klienta do zakupu? Pierwsze wrażenie jest najważniejsze również w przypadku odwiedzających witryny internetowe. Jeśli chcesz zainteresować potencjalnego klienta swoją ofertą, zainteresuj go najpierw swoją stroną internetową.

 

Stopka autorska: strony internetowe – http://www.empressia.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz