Bezpieczna szkoła – monitoring

Profesjonalne systemy alarmowe coraz częściej znajdują zastosowanie w obiektach oświatowych. W związku z coraz lepszym wyposażeniem tych placówek w drogi sprzęt elektroniczny narażone są one na wizyty złodziei. W placówkach tych zakłada się najczęściej systemy alarmowe w skład, których wchodzą: centrala, czujki i bariery, sygnalizatory i przyciski alarmowe.

Reklama

monitoring w szkoleSystemy alarmowe oparte na sygnalizacji dźwiękowej są dodatkowo wyposażone w monitoring kamery co pozwala obserwować miejsca o szczególnym znaczeniu np.: szatnie, narożniki budynku, boisko, piwnice itp. Obecnie stosowane systemy alarmowe przeważnie są połączone z monitoringiem polegającym na współpracy z agencją ochrony. Monitoring i  kamery w szkołach pozwalają na szybkie ustalenie tożsamości sprawców bójek, osób palących papierosy czy handlujących narkotykami oraz tych które trudnią się wymuszeniami czy nękaniem kolegów. Stosując monitoring kamery łatwiej jest również walczyć z wandalizmem na terenie szkół. Ma to szczególne znaczenie w godzinach późnego popołudnia i nocy. Monitoring pozwala w bardzo dużym stopniu podnieść stopień bezpieczeństwa w szkołach i nie tylko. Stosowanie monitoringu kamery sprawdza się również w walce z wandalizmem w środkach komunikacji miejskiej, na stadionach i w centrach miast. Mimo kosztów instalacji, konserwacji i obsługi taka inwestycja sjest opłacalna.

Podobną funkcję do wymienionego poprzednio monitoringu pełnią kamery przemysłowe. Kamery przemysłowe z powodzeniem mogą monitorować wnętrze hal produkcyjnych jak również pełnić funkcję kontrolną na zewnątrz budynków tam gdzie składowane są np: węgiel, drewno i kruszywa, a sama obecność człowieka jest niewystarczająca. Kamery przemysłowe mogą działać nawet przy zerowym oświetleniu dlatego świetnie sprawdzają się podczas nocnego monitorowania parkingów, placów budowy itp. obiektów. Do obserwacji dużych powierzchni można używać kilku kamer lub jednej szybkoobrotowej. Kamery szybkoobrotowe mogą być sterowane za pomocą klawiatury sterującej lub rejestratora cyfrowego.

Stopka autorska: Monitoring i  kamery – http://www.sorfex.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz