Wszechstronność systemu alarmowego i monitroingu.

Obecnie systemy alarmowe są bardzo zaawansowane i umożliwiają nam bardzo efektywną ochronę własnych posesji oraz budynków. Jednak sama instalacja alarmowa nie zapewni nam pełni ochrony, a już na pewno kontroli nad przestrzenią, jaką daje nam monitoring. Połączenie tych systemów daje nam pełną możliwość maksymalizacji ochrony.

Reklama

czujka alarmowaRozbudowane systemy alarmowe umożliwiają nam nadzór nad określonymi pomieszczeniami lub określoną przestrzenią. Pozwalają nam na reagowanie w przypadku zaistnienia określonego zdarzenia – najczęściej wtargnięcia niepożądanych „gości” na określony teren, automatycznie powiadamiając odpowiednie służby i właściciela. Jest tylko jeden mankament systemu alarmowego bez zintegrowanego systemu monitorującego – odtworzenie sytuacji wywołującej alarm i wskazania ewentualnych winnych zajścia lub przynajmniej ułatwienie ich identyfikacji.

Dzięki systemom takim jak monitoring możemy też kontrolować zachowanie osób na określonym terenie i reagować w czasie rzeczywistym lub nawet zapobiegać zdarzeniom. No oczywiście przy systemie złożonym z 32 kamer ludzki mózg nie jest w stanie na bieżąco śledzić wszystkich obrazów, dlatego obecne inteligentne systemy wskazują nam i zaczynają nagrywanie przy zaistnieniu określonych zdarzeń. Kamera może rozpocząć nagrywanie po wykryciu ruchu i skierować uwagę dozorcy na dany obszar, zapisując przy tym relacje ze zdarzenia i rozwój wydarzeń, dodatkowo czułość reakcji możemy regulować w jej polu. Oznacza to np. możliwość ruchu małego zwierzęcia w danych partiach pola widzenia lub nawet wykrywanie ruchu tylko w części pola widzenia kamery. Jest to jedna z opcji ułatwiających zarówno obsługę systemu jak i przeglądanie ewentualnych danych zapisanych na dyskach. W efekcie mamy nagrania z określonych przez nas w konfiguracji zdarzeń. Bardzo istotne jest to w przypadku systemów przydomowych, gdyż umożliwia nam to ograniczenie ilości dysków SATA wykorzystywanych do archiwizacji danych.

Ponadto dobrze skonstruowany system umożliwi nam nagrywanie z najwyższą jakością miejsc oddalonych, a ograniczyć jakość w przypadku gdy nie ma takiej potrzeby, a przydałaby się np. funkcja noktowizyjna dla kamer usytuowanych w miejscu nieoświetlonym.

Zabezpieczeniem przed nieautoryzowanym odłączeniem kamery jest uruchomienie alarmu i np. uruchomienie zapisu kamer sąsiadujących z tą odłączoną. Dodatkowym plusem jest ustawienie ścieżki kamer obrotowych, które po wykryciu anomalii mogą skierować się na podejrzane miejsce.

Monitoring zapewnia nam stały dozór nad naszą własnością, nawet w przypadku nieobecności w budynku czy na terenie poprzez zdalne połączenie z systemem monitoringu. Możemy np. w domu uruchomić aplikację na smartfonie czy tablecie lub komputerze i przeglądać każdą z kamer kontrolując np. efektywność pracy pracowników czy weryfikując uczciwość swojej kadry. Należy jednak pamiętać, że należy poinformować osoby przebywające na danym terenie o fakcie monitorowania obiektu, jednak o istnieniu ukrytych kamer nie musimy już informować. Istnieją na rynku np. kamerki ukryte w czujnikach ruchu (na załączonym zdjęciu), które nie odróżniają się od zwykłych czujników, a pomogą nam np. weryfikować osoby, wchodzące do naszej firmy.

Stopka autorska: Monitoring – http://www.genway.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz