Czujne oko szefa… czyli monitoring w pracy

Chcąc zabezpieczyć swoją firmę przed niepożądanym wtargnięciem warto wyposażyć budynek i posesję w system monitoringu. Obecnie na rynku oferowane są proste, ale funkcjonalne systemy monitoringu oraz zaawansowane inteligentne systemy dla większych obiektów. Mnogość opcji sprawia, że z zaprojektowaniem systemu należy zwrócić się do fachowców. Pozwoli to ograniczyć koszty i zwiększyć funkcjonalność systemu.

Reklama

kameraKamery są już standardową częścią naszego otoczenia, otaczające nas w każdej publicznej przestrzeni na ulicy, w sklepach, firmach itp. Nikt już nie zwraca zbytniej uwagi na monitoring. Zdobył on wielką popularność nie tylko z uwagi na wygodę, ale też na skuteczność szczególnie w połączeniu z systemami alarmowymi. Odpowiednio zaprojektowany i wykonany system jest możliwie najpełniejszym możliwym obecnie zabezpieczeniem własnego mienia. Jest to doskonałe narzędzie kontroli przestrzeni, czy tez budynków. Daje możliwość weryfikacji wstecznej zaistniałych sytuacji i ułatwia identyfikację przebiegu zdarzeń, sprawców itp. Odpowiednio atestowane systemy umożliwiają nawet zastosowanie materiału wideo jako dowodu w sprawach sądowych.

Obecne na rynku oferowane są kamery i rejestratory różnych klas dostosowane zarówno do przydomowej instalacji jak i dużych firm, banków, sklepów, urzędów. Projektując monitoring dla własnego użytku z oczywistych względów bierzemy pod uwagę inne przesłanki i inne funkcje niż dla firmy, niemniej cel zainstalowania systemu jest zawsze taki sam – uchronić własne mienie przed uszkodzeniem lub kradzieżą. Dodatkowo system monitoringu pozwoli nam, a przynajmniej ułatwi identyfikację ewentualnych sprawców wykroczenia lub przestępstwa.

Obecne systemy posiadają bardzo rozbudowane funkcje, które pozwalają na minimalizację obsługi kamer i ograniczenie do minimum uciążliwości związanych z przechowywaniem danych. Dodatkowym atutem jest możliwość indywidualnych ustawień kilkunastu kamer. Możemy tak skonfigurować system, aby nagrywał tylko po wykryciu ruchu, z określoną rozdzielczością, funkcją noktowizyjną, możemy zastosować kamery obrotowe lub stałe itp. Dodatkowo w celu zapobiegania nieautoryzowanej dezaktywacji kamery możemy wybrać funkcję uruchomienia systemu alarmowego.

W celu ograniczenia ilości dysków koniecznych do zapisu możemy tez wybrać funkcję uruchomienia zapisu dopiero po wykryciu ruchu w polu widzenia kamery. Dodatkowym atutem jest możliwość uruchomienia czułości detektora ruchu dla określonych części w polu widzenia jednej kamery. Umożliwi nam to dostosować nasz monitoring do zwierząt przebywających w aktywnym polu kamery, których ruch nie uruchamia nagrywania.

Wybierając poszczególne elementy systemu bardzo istotne jest odpowiednie dobranie wszystkich elementów systemu. Zarówno główne elementy systemu jak kamery i rejestratory muszą gwarantować określone, wymagane przez nas funkcje i parametry, natomiast zasilacze, wtyczki i kable powinny również spełniać określone wymagania.

Stopka autorska: monitoring – http://www.genway.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz