Starasz się o pracę? Zacznij od podstaw!

Jak podaje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, stopa bezrobocia w Polsce w miesiącu październiku br. wyniosła 13%. Nie jest to napawająca optymizmem informacja, zważywszy, że przed nami okres zimowy, a to na pewno wpłynie na pogorszenie się wartości tych wskaźników. Zła sytuacja na rynku pracy utrzymuje się również w całej Europie. W najgorszej sytuacji są młodzi ludzie, często dobrze wykształceni, z których blisko 6 mln pozostaje na chwilę obecną bez pracy.

Reklama

Obecnie rynek pracy nie jest w stanie pomieścić wszystkich chętnych starających się o zatrudnienie. Obłożenie kandydatów na niektóre stanowiska jest tak duże, że pracodawcy mogą wybierać i przebierać w zgłoszeniach przesyłanych przez kandydatów. Rekord padł w jednym z polskich banków, gdzie na standardowe ogłoszenie z umiarkowanymi wymaganiami odpowiedziało ponad 2,5 tys. chętnych.

Praca u podstaw

Jak się przebić przez taką masę konkurentów, by zainteresować pracodawcę swoją osobą i zdobyć upragnione stanowisko? Tutaj należy zacząć pracę u podstaw, w myśl idei pozytywizmu, i skupić się w pierwszej kolejności na właściwym i profesjonalnym przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych.

Jeśli nie potrafimy własnoręcznie przygotować aplikacji lub zwyczajnie nie mamy o tym zielonego pojęcia, można wyszukać za pośrednictwem Internetu wzór CV – jest ich mnóstwo w sieci – i wzorować się na informacjach w nim zawartych. Jednak mimo powszechnej dostępności tego typu szablonów, które występują w różnych formach i wzornictwie, niosą one dla korzystających z nich osób dość dużą dozę niebezpieczeństwa. Wszak często prezentowane w Internecie wzory CV czy listu motywacyjnego wrzucane są przez osoby postronne, nie zajmujące się pisaniem czy weryfikowaniem dokumentów aplikacyjnych zawodowo. Dlatego też nie są one pozbawione licznych błędów merytorycznych i językowych oraz bardzo często nie spełniają wszystkich wymogów formalnych, co może wiązać się dla odwzorowującego z licznymi negatywnymi konsekwencjami.

Pod okiem profesjonalisty

Aby uniknąć popełnienia jakichkolwiek błędów podczas pisania dokumentów aplikacyjnych warto skorzystać z pomocy ekspertów w tej dziedzinie. Można tym sposobem wykorzystać wiedzę specjalistów HR z wieloletnim rekrutacyjnym doświadczeniem i napisać CV w MyCV.pl – portalu, którego głównym celem jest przygotowywanie profesjonalnych dokumentów aplikacyjnych dla e-klientów.

Poddając swoje CV lub list motywacyjny korekcie specjalistów z MyCV.pl, otrzymujemy w pełni zredagowany tekst, który spełnia wszystkie wymogi formalne, jest pozbawiony błędów, a co najważniejsze – wyróżnia się spośród setek innych CV, co zwiększa nasze szanse u przyszłego pracodawcy. Trzeba pamiętać, że dokumenty aplikacyjne to najważniejsza sprawa podczas całego procesu rekrutacyjnego i dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby prezentowały się one jak najlepiej. W końcu chodzi tutaj o promocję naszej sylwetki zawodowej przed potencjalnym pracodawcą.

Stopka autorska: http://mycv.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz