Cera – twoja najlepsza przyjaciółka

Nigdy nie jest za wcześnie, by zacząć dbać o cerę. Niestety wiele kobiet bagatelizuje ten aspekt naszej urody i naszego zdrowia. Wydaje im się, że są młode, więc wystarczy im woda z mydłem i krem dla dzieci. Tymczasem nasza skóra starzeje się już od 25 roku życia! Troskliwa pielęgnacja może ten proces spowolnić, brak pielęgnacji przyspieszy go.

Reklama

Perfekcyjne oczyszczanie

oczyszczanie skóryPodstawą zadbanej cery jest odpowiedni i dokładny demakijaż. Starannie oczyszczona wieczorem, rano odwdzięczy nam się świeżym i promiennym wyglądem, ponieważ podczas snu będzie miała odpowiednie warunki do odpoczynku i regeneracji, będzie swobodnie oddychać, a krem lepiej się wchłonie. Zaniedbania w tym względzie prowadzą do wysuszenia i pojawienia się zmarszczek. Jak oczyszczać skórę? Każda kobieta wie o istnieniu mleczek, toników i płynów micelarnych. Jednak poważną konkurencję dla tych popularnych preparatów może stanowić nowoczesny gadżet – elektroniczna szczoteczka do twarzy. To niewielkie urządzenie dzięki obrotowym, wibracyjnym ruchom jest w stanie znacznie precyzyjniej usunąć wszelkie zanieczyszczenia niż nasze własne dłonie. Cały zabieg jest przyjemny i relaksujący, a oprócz oczyszczenia gwarantuje poprawę krążenia, dzięki czemu kremy pielęgnacyjne lepiej się wchłaniają i są bardziej efektywne, skóra jest jędrna i promienna. Co ważne miękka szczoteczka nie powoduje podrażnień i nadaje się do każdego typu cery, nawet wrażliwej, suchej i naczynkowej. Do wyboru mamy końcówki do skóry wrażliwej, normalnej, a także peelingującą.

Odpowiednia pielęgnacja

Pielęgnacja skóryPo oczyszczaniu przychodzi czas na pielęgnację. Wiele kobiet zastanawia się, czy naprawdę niezbędne jest kupowanie oddzielnych kremów na dzień i na nic. Otóż, tak, niezbędne. Dlaczego? Ponieważ skóra ma zupełnie inne potrzeby w dzień, gdy jesteśmy aktywni i w nocy, gdy odpoczywamy. Zatem kremy mają inne funkcje i inny skład. Krem na dzień ma lekką konsystencję i szybko się wchłania tak, by bez problemu można było położyć na niego podkład. Ma on za zadanie nawilżać, chronić cerę przed wolnymi rodnikami oraz przed promieniowaniem UV, dlatego obowiązkowo musi mieć w składzie filtr. Dodatkowo może matowić czy poprawiać koloryt cery. Zgoła inną misję ma krem na noc. Powinien wspomagać naturalny proces regeneracji, w jego skład wchodzą więc składniki odżywcze i witaminy A (retinol), C i E. Te preparaty mają bogatszą, gęstszą i cięższą konsystencję, przez co wolniej się wchłaniają. Jaki jest zatem sens istnienia kremów typu 2w1? Są one przeznaczone dla szczęśliwych, ale rzadko spotykanych kobiet, które mają cerę idealną.

Pamiętajmy, że każdy kosmetyk, po który sięgamy musi być adekwatny do naszego wieku i rodzaju cery. Najważniejszy krok to rozpoznanie potrzeb naszej skóry. Możemy mieć pewność, że jeżeli odpowiednio wcześnie podejmiemy właściwą pielęgnację, nasza cera na długo zachowa dobrą formę.

Stopka autorska: szczoteczka do twarzy – http://www.youtube.com/watch?v=63Z2XsyveXw

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz