Trampolina a zdrowie dziecka

W ciągu dłuższego czasu rola trampoliny w rozwoju dziecka nie była doceniana. Szczególnie to dotyczyło maluchów w wieku do 3 lat, ponieważ uważano, że trampolina dla nich nie jest do końca bezpieczna. Doświadczenie jednak wykazało, że to uniwersalne urządzenie stanowi nie tylko miejsce dla zabawy, ale również ma ogromne znaczenie dla zdrowia.

Reklama

dzieci na trampolinie

Gdy dzieci podskakują, ich mózg otrzymuje nowe informacje i wyłapuje fizyczne reakcje organizmu na różnego rodzaju ruchy. Jest to pomocne na etapie, gdy dziecko uczy się chodzić. Wtedy ćwiczenia na trampolinie są po prostu bezcenne, bo pozwalają maluchowi odczuć w praktyce poczucie rytmu i nauczyć się zachowywać równowagę na nierównej powierzchni, co będzie pomocne przy chodzeniu w przyszłości.

Kolejnym aspektem jest koordynacja, wzmocnienie mięśni. Ponieważ we wczesnym wieku dzieci dużo śpią i dlatego mają dość ograniczony zakres ruchu. Wynikiem tego jest wzmocnienie mięśni pleców, nóg i bioder. Rozwinięte stawy i mięśnie sprzyjają zdrowemu rozwojowi dziecięcego ciała

Trampolina umożliwia swoistą edukację malucha i rozwija nawyki socjalne, ponieważ dziecko może obserwować i stosować rady opiekuna. Dziecko będzie się czuło podmiotem uwagi i dzięki temu nauczy się słuchać i wykonywać zalecenia osoby starszej.

W przeciwieństwie do współczesnych rozrywek takich, jak telewizja czy komputery, które mogą skutkować wadami wzroku, trampolina zapewnia pociechom wesołą rozrywkę, która może stać się pierwszym krokiem na drodze do świata wielkiego sportu.

Jednym z największych plusów zajęć na trampolinie jest stymulacja podstawowych funkcji dziecięcego organizmu. Takich jak procesy trawienia i krążenia. Jest to prawdziwe zbawienie dla mam niejadków, przecież dziecko po intensywnych skokach na trampolinie będzie miało potrzebę uzupełnienia sił, a zatem i lepszy apetyt.

Zabawa na trampolinie wzmacnia dziecięce kości i mięśnie, w wyniku czego stają się one dużo bardziej odporne na wszelkiego rodzaju mechaniczne urazy.

Z wszystkich powyższych informacji wynika, że trampolina jest najlepszym uniwersalnym urządzeniem, wspomagającym rozwój każdej najważniejszej funkcji dziecięcego organizmu. Dlatego też kupno trampoliny może stać się bezcenną inwestycją w zdrowie i rozwój dziecka. Trampolina nie tylko zapewni wyśmienitą rozrywkę, ale również wzmocni zdrowie malucha, a chyba oto w tym wszystkim chodzi, aby nasze dzieci były zdrowe i radosne.

Stopka autorska: Trampolina – http://www.hegen.com.pl/pol_m_Dom-i-ogrod_Trampoliny-875.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz