Co muisz mieć do wózka dziecięgo?

Wózek dziecięcy stanie się, na kilka lat, małym centrum dowodzenia spacerowego dla dziecka i jego rodziców. Wycieczki, zakupy, odwiedziny u znajomych, zwykłe spacery, wszystko to będzie się odbywało, najczęściej, z udziałem tego dziecięcego pojazdu. Determinuje to więc nowe potrzeby, konieczność zaopatrzenia się w kilka przydatnych, czasem nawet niezbędnych gadżetów.

Na lato

Wózek dzięcięcyZacznijmy od tego, że wiele sklepów oferuje swoim klientom, jako podstawę lub zestaw rozszerzony (promocja), wózki dziecięce wraz z kilkoma akcesoriami. Najczęściej są to takie elementy, jak osłona przeciwdeszczowa czy torba na drobiazgi, podstawowe elementy, których używa się najczęściej.

Wózki spacerowe, zwłaszcza w ciepłych miesiącach, wyposażane są dodatkowo w takie elementy jak np.: parasolka, która ma za zadanie chronić maluszka przed nadmierną ekspozycją słoneczną i wysokimi temperaturami. Jeśli nie ma jej w zestawie warto się zastanowić nad zakupem. To najczęściej, tylko kilkadziesiąt złotych więcej.

Okres letni to także czas, gdy na świat przychodzą miliony owadów, przede wszystkim komarów, które licznie namnażają się zwłaszcza w okolicach zbiorników wodnych. Groźne mogą być także osy, pszczoły i inne owady żądlące. Zwłaszcza, jeśli ktoś jest uczulony. Jeśli obawiacie się, że owady mogą dziecku zaszkodzić, kupcie moskitierę.

Na zimę

Dziecko musi mieć zapewnione odpowiednie warunki cieplne. Zimą, gdy chcecie się wybrać na spacer, nawet krótki, groźba wychłodzenia rośnie, ponieważ maluchy mają niewiele tkanki tłuszczowej i szybko tracą ciepło. Dobrze jest zainwestować w ciepły kocyk lub śpiworek, który pozwoli zachować ciepło.

Dla mamy idealne będą mufki, którymi okryje dłonie trzymające uchwyt wózka. Dzięki temu można rozwiązać problem skostniałych palców i ochronić skórę przed mrozem.

Uniwersalne

Jeśli planujecie dłuższe spacery, lubicie się napić kawy „na mieście”, ciekawym pomysłem będzie uchwyt na kubek/butelkę. Spokojnie można w nim zmieścić kubek z kawą, termos lub napój chłodzący. Będzie to także idealne rozwiązanie na wygodne przetrzymywanie czegoś dla dziecka.

Choć wiele wózków posiada obszerne kosze, mogące pomieścić sporo przedmiotów, w przypadku dużych zakupów warto zainwestować w kosz zakupowy lub siatkę, który można swobodnie montować na kilku uchwytach.

Biorąc pod uwagę nowe przepisy prawa, dotyczące poruszania się poza terenem zabudowanym (w mieście także) po zmroku (a zimą częściej może się to zdarzyć), dobrze jest się zaopatrzyć w niewielkie lampki sygnalizacyjne lub odblaski. Poprawię widoczność na drodze i pozwolą dostrzec spacerowiczów kierowcom.

Źródło: http://www.babyland.pl/pl/list/wozki-dzieciece

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz