Co należy zobaczyć, będąc w Warszawie?

Warszawa oferuje wiele ciekawych atrakcji dla turystów. Jeżeli planujesz wyjazd do stolicy, sprawdź razem z nami, na co zwrócić uwagę w szczególności, aby dobrze się bawić!

Reklama

Stare Miasto

To najczęściej odwiedzany zakątek w mieście. Chociaż Stare Miasto zostało poważnie zniszczone podczas II wojny światowej, to jednak zostało odbudowane i obecnie zachwyca swoim autentycznym wyglądem. Plac Zamkowy i Zamek Królewski, Kolumna Zygmunta III Wazy, jedna z najważniejszych świętych – kościół św. Marcina, Bazylika Archikatedralna pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, rynek z Syrenką – to tylko kilka propozycji.

Pałac Kultury i Nauki

Jedne z najbardziej popularnych budynków w Warszawie i także symboli stolicy. Warto wejść na jego taras widokowy na XXX piętrze, skąd rozciąga się niesamowity widok. W Pałacu Kultury i Nauki znajdują się też kina, teatr, muzea, sklepy, siedziby firm.

Pałac w Wilanowie

Niesamowita perełka wśród warszawskich zabytków. Pałac w Wilanowie jako jeden z niewielu zabytków przetrwał wojenną zawieruchę. Można zobaczyć go od wewnątrz, warto też poświecić czas na przespacerowanie się po okolicznych ogrodach.

Centrum Nauki Kopernik

Niesamowita gratka dla dzieci, ale również dla dorosłych. To jedyne w swoim rodzaju centrum nauki działające w Polsce, które prezentuje naukę z niecodziennej perspektywy. Dzięki niemu można poznać zjawiska rządzące nami i światem w wyjątkowo przystępny sposób.

Łazienki Królewskie

Letnia rezydencja należąca do króla Stanisława Augusta, która została założona w XVIII wieku. Na terenie Łazienek Królewskich znajduje się wiele obiektów, na przykład takie jak Pałac na Wyspie, Amfiteatr, Stara Pomarańczarnia, Biały Domek, Pałac Belwederski, aby wspomnieć tylko o kilku z nich.

Teatr Komedia

Obecny repertuar teatrów w Warszawie jest bardzo atrakcyjny. Gdy lubisz komedie, najlepszym będzie Teatr Komedia, który prezentuje szeroką gamę sztuk, które od razu poprawią ci humor. Gdy szukasz dobrej zabawy, Teatr Komedia to sprawdzony kierunek. Repertuar teatru w Warszawie zaprezentowany jest na stronie internetowej.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz