Co oznacza pomoc zdalna i jak możemy ją wykorzystać we własnym domu.

Jakiś czas temu, kiedy nasz komputer uległ awarii, złapał wirusa lub od tak mieliśmy problem z konfiguracją programu pocztowego wiązało się to z dużym problemem. Po pierwsze trzeba było znaleźć informatyka w swoim mieście, który zajmie się naszym przypadkiem. Już ta czynność kosztowała nas sporo trudu. Potem trzeba było umówić się z nim na interwencję u nas w biurze lub zawiezienie komputera do serwisu. To wiązało się z dodatkowymi kosztami. W pierwszym przypadku musieliśmy opłacić nie tylko czas pracy specjalisty ale również jego dojazd, którzy często kosztował więcej i trwał dłużej niż sama naprawa. W drugim przypadku my traciliśmy cenny czas na dojazd oraz późniejszy odbiór sprzętu.

Reklama

Jednak wraz z rozwojem internetu nastąpiła możliwość wykonania pomocy zdalnej. Co to takiego pomoc zdalna? Jest to możliwość połączenia się do naszego komputera przy pomocy internetu. Po połączeniu informatyk widzi nasz pulpit oraz wszystkie czynności jakie wykonujemy. Dodatkowo co jest kluczowe w tym przypadku może sam operować naszym kursorem czy to wykonując konkretne zadanie czy też pokazując nam na ekranie co właściwie powinniśmy zrobić aby problem rozwiązać. Jak można się domyślić taka usługa jest już zdecydowanie tańsza. Pozwala zaoszczędzić kłopotu wszystkim. Często zdarzało się tak, że przyjazd informatyka nie był jednorazowy i wiązał się z koniecznością kilku wizyt gdyż potrzebny był sprzęt lub wiedza, której informatyk nie posiadał.

Pomoc zdalna daje przewagę pod każdym względem w porównaniu do tradycyjnej usługi informatycznej. Jako klienci zyskujemy czas, gdyż informatyk może wykonać swoje zadanie właściwie w ciągu kilku minut do tego nie musimy opłacać dojazdu. Oczywiście są przypadki, w których pomoc zdalna się nie sprawdzi. Ważnym i niezbędnym czynnikiem jaki musimy posiadać jest internet a to właśnie jego brak może być przyczyną konieczności kontaktu z tego typu przedsiębiorstwami. Brak fizycznego kontaktu z naszym komputerem jednoznacznie oznacza brak możliwości wymiany sprzętu czy instalacji kolejnego. Zatem w wielu przypadkach pomoc zdalna nam nie wystarczy. A wynika to z naturalnych barier. Na co zatem możemy liczyć decydując się na tego typu usługi.

Na pewno możemy uzyskać pomoc przy optymalizacji działania naszej maszyny. Dodatkowo informatyk zdalnie może zainstalować nam oprogramowanie, usunąć wirusy czy skonfigurować pocztę.

Wiele programów do pomocy zdalne jest całkowicie darmowa w przypadku użytku niekomercyjnego. Oznacza to świetny sposób na komunikację ze znajomymi. Jeśli dla przykładu wraz z kolegą ze szkoły musimy wykonać pewną prezentację ale nie mieszkamy w tym samym mieście. Wtedy jeden z nas może skorzystać z programu do pomocy zdalnej i wejść na pulpit drugiej osoby. Często programy do takiej komunikacji umożliwiają rozmowę na załączonym czacie czy nawet przez transmisję video.

Stopka autorska:

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz