Czy da się ochronić auto przed rdzą?

Prawdziwym wrogiem każdego samochodu jest rdza. Prowadzi do niszczenia karoserii oraz innych jego elementów, a w efekcie do pogorszenia jego wyglądu. Warto zatem przeprowadzić wszelkie możliwe działania, dzięki którym możliwe będzie ochronienie auta przed rdzą.

Reklama

Z biegiem lat powstało dużo rozwiązań, dzięki którym użytkownicy mogą chronić auta przed rdzą. Szereg rozwiązań prezentuje metaltech.pl, firma, zajmująca się między innymi zabezpieczaniem antykorozyjnym samochodów.

Cynkowanie aut

Przełomowym rozwiązaniem w zakresie ochrony antykorozyjnej jest cynkowanie nadwozia. Rozwiązanie to zostało wprowadzone już w latach 80. Po raz pierwszy zostało zastosowane na samochodach marki Audi. Okazało się sporym sukcesem. Dziś z tej metody ochrony samochodu korzysta większość właścicieli samochodów. Okazuje się bowiem, że cynkowanie jest bardzo skuteczną walką z rdzą, pozwalająca na właściwe zabezpieczenie samochodu.

Cynkowanie zapewnia możliwość wytworzenia trwałej i uniwersalnej powłoki, która jest w stanie ochronić karoserię przed rdzą. Samochód będzie chroniony w dowolnym środowisku, w jakim się znajdzie. Cynkowanie stanowi doskonałą ochronę przed wiatrem bądź deszczem, które mogą wyrządzić duże krzywdy w samochodzie. . Na powłokę cynkową nie ma żadnego wpływu duży zakres materiałów organicznych. W związku z tym, z pewnością możemy zapewnić sobie właściwą ochronę karoserii przeciw rdzy.

Jak wykonywane jest cynkowanie?

Na karoserię nanoszona jest cienka warstwa preparatu. Wykonywane jest to poprzez galwanizowanie w procesach natryskowych lub w kąpielach fosforanowych. Rozwiązania różnią w zależności od wyboru zakłądu. Następnie na nadwoziu umieszczana jest warstwa fosforanów określonego metalu, np. cynku, która stanowi bazę pod kolejne warstwy. W wyniku tego procesu wypełniane są wszystkie, nawet najbardziej niedostępne zaulki nadwozia. Dzięki temu, samochód będzie właściwie zabezpieczony i chroniony przed nieporządaną rdzą.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz