Czy istnieją osoby, które nie korzystają z bankowości elektronicznej?

Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach takich osób już nie ma i każdy, prawie każdy ma konto bankowe z dostępem przez Internet. Niestety, ale prawda jest inna. Z bankowości internetowej korzysta mniej niż 50% społeczeństwa. Skąd tylu przeciwników, czy nie lepiej obsługiwać własne finanse z domu przy kubku gorącej herbaty, zamiast stać w kolejkach do placówki? W poniższym artykule podsumujemy zalety korzystania z bankowości elektronicznej.

Niewątpliwie ogromną zaletą korzystania z konta internetowego jest wygoda. Możemy płacić rachunki nie wychodząc z domu do placówki lub poczty. Dodatkowo możemy zdefiniować sobie przelewy stałe i rachunki będą płaciły się co miesiąc same.

Rotacja zgromadzonymi środkami. Korzystając z bankowość elektronicznej możemy szybko i łatwo obracać pieniędzmi przenosząc środki z kont oszczędnościowych na lokaty, odnawiając szybko lokaty, dzięki czemu na pewno zyskamy. Zysk jest prosty, możemy szybko i łatwo umieszczać zgromadzoną gotówkę na różnych lokatach i rachunkach co nie jest takie proste bez bankowości internetowej, bo komu chce się przenosić pieniądze z banku do banku?

Brak kosztów to kolejna ważna zaleta. W obecnych realiach, konta internetowe nie pobierają opłat za przelewy i inne operacje finansowe. Ponadto prawie każda oferta zawiera również możliwość bezpłatnego korzystania z bankomatów w Polsce i na terenie Unii Europejskiej.

O oszczędność czasu nie trzeba się rozpisywać. Wszyscy wiedzą jak jest w placówkach i na poczcie, każdego dnia kolejka za kolejką. Nie ma sensu stać w kolejkach, w czasach XXI wieku. „Czas to pieniądze” – w tym przypadku to przysłowie ma jak najbardziej zastosowanie i uzasadnienie.
Biorąc po uwagę  wszystkie plusy z posiadania konta internetowego, zapraszamy do zapoznania się z najlepszymi ofertami kont bankowych na: http://najlepszedarmowekonto.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz