Czy warto kupić mieszkanie wykończone pod klucz?

Wielu deweloperów daje opcję zakupienia mieszkania pod klucz. Czy jednak warto decydować się na taką ofertę? Zapraszamy do sprawdzenia zalet i wad wykończenia „M” pod klucz oraz do zapoznania się z przykładowymi cenami.

Reklama

Większość osób decyduje się na zakupienie mieszkania w stanie deweloperskim. Oznacza to, że po jego odebraniu będziemy musieli jeszcze zadbać o jego wykończenie, między innymi musimy wykończyć ściany, podłogi, łazienkę. W związku z tym musimy albo sami, albo z ekipą zadbać o przygotowanie nowego lokalu do przeprowadzki. Wtedy, gdy zdecydujemy się na mieszkanie pod klucz, nie musimy już tego robić – odbierzemy mieszkanie wykończone, które będzie praktycznie gotowe do przeprowadzki.

Jeżeli chcemy zdecydować się na wykończenie mieszkania pod klucz, dostajemy od dewelopera katalog z materiałami do wyboru. Najczęściej mamy do dyspozycji 3 lub 4 pakiety wykończeniowe, które różnią się cenami oraz liczbą, wzornictwem i jakością materiałów. Ceny to zwykle od około 400 do 1200 złotych za metr kwadratowy. Musimy tylko wybrać taki pakiet, który interesuje nas najbardziej, a resztą zajmie się ekipa należąca do dewelopera.

Zalety wykończenia mieszkania pod klucz:

  • oszczędzamy czas – nie musimy poszukiwać ekipy lub prowadzić prac samodzielnie
  • znamy z góry koszty – nie pojawią się dodatkowe wydatki związane z wykończeniem mieszkania
  • możemy skredytować wykończenie – wydatki zostaną zaliczone do kredytu
  • możemy często oszczędzić pieniądze – deweloper ma dostęp do tańszych materiałów i oferuje tańsze usługi
  • dostępne usługi projektanta – często w ramach wykończenia mieszkania pod klucz możemy również skorzystać z pomocy projektanta wnętrz

Oczywiście, to tylko niektóre zalety, ponieważ jest ich znacznie więcej. Gdy chodzi o ceny, warto wskazać, że najtaniej będzie, jak sami wykończymy nasze mieszkanie, ale też nie każdy ma na to czas lub zdolności. Dlatego opcja pod klucz jest atrakcyjną alternatywą dla poszukiwania ekipy wykończeniowej.

Gdy interesują cię wykończone pod klucz mieszkania Lublin jest także jednym z miast, gdzie możemy skorzystać z tej usługi.

 

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz