Jaka jest efektywność technologii led w oświetleniu biur i gabinetów?

Przy projektowaniu biur i gabinetów powinno się zwrócić szczególną uwagę na zaprojektowanie efektywnego oświetlenia, które nie tylko dobrze doświetli miejsce pracy, ale też będzie kompatybilne z rytmem dobowym człowieka. Tu z pomocą przychodzą nowoczesne technologie LED, które cechują się wysoką wydajnością świetlną i niską energochłonnością.

Reklama

Oświetlenie a efektywność pracy

Rozwój technologii oświetlenia sprzyja efektywniejszej pracy poprzez wpływanie na większą koncentrację pracownika jak i jego dobre samopoczucie. Ciągłe wpatrywanie się w monitor komputera jak i różne dokumenty bardzo męczy wzrok, a tym samym przekłada się na ogólną kondycję zatrudnionych osób. Stworzenie optymalnych warunków w pracy bezpośrednio przekłada się na poziom zaangażowania pracownika w sprawy firmy. Istotną cechą oświetlenia biurowego LED jest również estetyka jego wykonania. Praca w dobrze oświetlonym pomieszczeniu,   a dodatkowo eleganckim i nowoczesnym biurze wpłynie na większą kreatywność tam zatrudnionych osób.

Dopełnienie światła naturalnego

Stosowanie przestarzałych żarówek jest sprzeczne nawet z dyrektywą Unii Europejskiej o zakazie ich produkcji i sprzedaży. Inwestycja w wymianę oświetlenia na ledowe zwróci się w krótkim czasie ponieważ ich energochłonność jest o 50- 70 % niższa niż oświetlenia konwencjonalnego. Istotną cechą oświetlenia ledowego jest ich długa żywotność; nie ma potrzeby częstego wymieniania. Nowoczesne oświetlenie biurowe jest dopełnieniem światła naturalnego, a to sprzyja wzmożonemu skupieniu pracownika na powierzonym projekcie, zadaniu. Doskonałe oświetlenie aktywizuje do pracy, ogranicza zmęczenie i znużenie ciągłym wpatrywaniem się w np. dokumenty. Odpowiednie rozmieszczenie diod ledowych pozwala skupiać światło w miejscach newralgicznych dla danego stanowiska pracy.

Nowoczesne oświetlenie biura

Projektowanie wystroju biura powinno iść w parze z jego nowoczesnym designem. Jasne, dobrze dobrane światło to nie tylko komfort pracy, ale też odpowiednie postrzeganie przez potencjalnych klientów. Nowatorsko wkomponowane w wystrój biura panele oświetleniowe, jak również lampy led wpływają na pozytywne postrzeganie firmy, na tworzenie jej wizerunku biznesowego.

Najlepszą efektywnością produktów w oświetleniu led może pochwalić się firma ledlike.pl .

 

 

 

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz