Czy warto kupować artykuły bhp przez internet?

Odpowiedź pozornie wydaje się prosta: TAK, nie znaczy to jednak że zakupy odzieży roboczej czy sprzętu ochrony pracownika jest prostym zadaniem. Jak znaleźć wiarygodny sklep, na co zwrócić uwagę? jest wiele pytań na które postaramy się dowiedzieć w tym krótkim artykule.

Reklama

Zalet zakupów przez Internet jest wiele, przede wszystkim wygoda: nie trzeba wychodzić z domu, jeździć po lokalnych hurtowniach, sklepach, dodatkowo, za pomocą kilku kliknięć porównasz, znajdziesz najlepszą cenie , odpowiadający Ci kolor oraz sprawdzisz dostępność.

Sprzedaż stacjonarna notuje spadki w wielu dziedzinach, jednak są branże w których klienci z pewną dozą niepewności podchodzą do zakupów internetowych, są też branże bardziej tradycyjne, które można powiedzieć z przyzwyczajenia i sposobu obsługi zawsze były obsługiwane tradycyjnie – stacjonarnie.

Jedną z takich branż jest branża środków ochrony indywidualnej, odzież robocza, okulary, kaski, hełmy są dalej w większości przypadków sprzedawane przez stacjonarne sklepy. Dlaczego? Najkrócej odpowiadając: bo tak było od zawsze.

Jednak trend się zmienia, powstają nowe sklepy internetowe które oferują większy wybór, a co najważniejsze lepsze ceny.

Jednak należy wziąć pod uwagę pewne problemy przy zakupie w internecie koszul czy butów roboczych, są one takie same jak zakup normalnych spodni czy odzieży w internecie. Istnieją różne wzory i materiały, kolory, rozmiary i to zazwyczaj jest problemem, bo co w sytuacji gdy zamówimy za duże buty lub rękawice o nie tych parametrach lub koszule w złym kolorze?
Ważną opcją jest możliwość zwrotu lub wymiany produktów na inny rozmiar/kolor. Oczywiście w przypadku zakupu przez firmę jest to dobra wola sprzedawcy, ponieważ przepisy prawa umożliwiają zwrot towarów tylko konsumentom – osobom fizycznym, a nie firmom czy osobom prowadzącym jednoosobową działalność jeśli kupowały towar ‚na fakturę’.
Pierwsze kroki w sklepie internetowym bhp

Większość producentów sprzętu czy odzieży bhp ma swoje katalogi, które można znaleźć w internecie lub w formie drukowanej, są one pomocne gdy zdecydowani jesteśmy na konkretnego producenta, lub szukamy produktu który zamawialiśmy jakiś czas temu ale nie pamiętamy jego kodu. Można przeglądać każdy dostępny kolor i przeczytać opis funkcji, takich jak, właściwości materiału, jakie normy spełnia dany produkt, jego cechy szczególne.

Po drugie sprawdź opinie ! To ogromna zaleta jeśli sklep bhp posiada opinie o produktach pisane przez innych kupujących. Zawsze czy to pozytywne czy negatywne opinie pomogą nam podjąć decyzję oraz rozwiążą ewentualne niejasności.

Po trzecie… wybór i dostępność, jeśli dany sklep ma dużo produktów dostępnych np do 2 dni roboczych prawdopodobnie ma swój magazyn i jest w stanie szybko nam wysłać nasze zamówienie, w innym przypadku sklep może dopiero sprowadzać od producentów jak Uvex, Beta, Cerva, Urgent produkty, co może znacznie wydłużyć realizację zamówienia oraz może okazać się że dany towar będzie niedostępny.

Po trzecie cena ! Zwróć uwagę czy inny sklep nie oferuje tych produktów taniej, przy czym pamiętaj że nie cena jest najważniejsza, sprawdź jakie formy płatności udostępnia sprzedawca, czy nie pobiera dodatkowych opłat za np płatności online. Koszt i dostępne formy transportu będą miały również nie małe znaczenie, przecież nikt nie chce aby zapłacić za przesyłkę zbyt dużo.

Można powiedzieć że to tyle, oczywiście każdy ma swoje dodatkowe wytyczne które uwzględni przy wyborze sklepu, czy to stacjonarnego czy internetowego.

My możemy jedynie zachęcić do zakupów online, bo warto oszczędzać czas i pieniądze… a to umożliwiają zakupy przez internet.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz