Do czego przydaje się serwer dedykowany?

Do prowadzenia działań biznesowych on-line bardzo często potrzebny jest serwer. Firmy mają wówczas do wyboru dwa rodzaje serwerów – wirtualny lub dedykowany. Skupmy się na tym drugim, który dzisiaj staje się coraz popularniejszy. Do czego przydaje się serwer dedykowany?

Reklama

Serwer wydzielony czy serwer dedykowany jest to oddzielnie działający komputer pełniący funkcję serwera dla jednego usługobiorcy. Usługę taką oferują firmy hostingowe, dlatego też przedsiębiorca, który chce posiadać serwer tego rodzaju, nie musi decydować się na jego zakupienie. Serwery dedykowane mają różnorodne zastosowanie i mogą być dowolnie skonfigurowane zgodnie z oczekiwaniami posiadacza czy osoby wynajmującej urządzenie. Mogą one służyć między innymi do obsługi poczty, stron WWW, aplikacji.

Hosting dedykowany jest skierowany przede wszystkim dla tych firm, które prowadzą działalność w internecie na szerszą skalę. Wybierają je między innymi firmy posiadające duże sklepy internetowe, serwisy on-line, serwisy społecznościowe, serwisy wideo, także agencje, które zajmują się świadczeniem usług internetowych, na przykład tworzenia stron WWW. W związku z tym serwer dedykowany nie sprawdzi się w przypadku firm, które nie potrzebują tak dużej powierzchni serwerowej i wydajności – w takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem jest serwer wirtualny, który również wyróżnia się niższymi kosztami – wtedy otrzymuje się wydzielony wirtualnie serwer z większego serwera fizycznego.

Serwery dedykowane cechują się wobec tego bardzo wysoką wydajnością i pojemnością powierzchni dyskowej, pozwalają na uzyskanie optymalnych parametrów transfery danych i innych parametrów dobranych ściśle do ich potrzeb. Oczywiście, można wybudować własną serwerownię w celu uzyskania odpowiedniego zaplecza, ale zdecydowanie najwygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług hostingowym w tym zakresie. Firmy dostarczające dedykowane zasoby serwerowe dysponują najczęściej profesjonalnymi centrami danych i gwarantują najlepszą jakość obsługi wraz z 24-godzinną pomocą specjalistów i najwyższą niezawodnością.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz