Jak urządzić wejście do domu?

Wejście do domu to wizytówka całej posesji. To ono zaprasza naszych gości do środka, dlatego powinno się ładnie prezentować, być widoczne i funkcjonalne. Aby było zarazem eleganckie i dobrze zorganizowane, warto przemyśleć wybór schodów, oświetlenia czy zadaszenia, ale i elementów takich jak roślinność, ozdoby i klamki do drzwi. Radzimy, jak udekorować wejście do domu.

Reklama

Klamki do drzwi – decydujący detal

Kiedy mamy już gotowy projekt wejścia do domu, musimy zastanowić się nad tym, co je uzupełni. Klamki do drzwi to jego ważny element. To niewielkie akcesorium, które zdecydowanie  rzuca się w oczy. Pamiętajmy o tym, że klamka ma być odporna na warunki atmosferyczne. Zwróćmy uwagę na parametry techniczne i to, czy będzie ona odpowiadała gabarytom drzwi.

Najczęściej używanym surowcem do produkcji klamek jest metal. Możemy przebierać wśród modeli o różnych kształtach i kolorach, z czego klamki do drzwi w kolorze złotym i srebrnym są najbardziej popularne. Decydując się na konkretny egzemplarz, nie zapominajmy o tym, że musi się komponować z drzwiami także pod względem wizualnym i pasować do wystroju całego domu. Klamka znacząco wpływa na użytkowanie drzwi. To od niej zależy nasza wygoda i komfort za każdym razem, gdy je otwieramy i zamykamy.

Postaw na naturę!

Rośliny to wspaniały sposób na udekorowanie wejścia. Będzie nie tylko atrakcyjne wizualnie, lecz także znacznie je ożywimy! W zależności od wielkości naszej posesji i domu, możemy wybrać niewielkie rośliny lub duże donice, w których zasadzimy kwiaty lub krzewy. Jeśli wejście do domu poprzedzają schody, możemy ustawić doniczki wzdłuż ścian, wyznaczając tym samym drogę do wejścia. Natura to ostatnio najczęściej wykorzystywany element dekoracyjny, zarówno na zewnątrz domu, jak i w środku. Oprócz tego, że ozdabia nasz dom, to dodatkowo dodaje mu charakteru.

Ozdabiamy!

Możemy wykorzystać także inne elementy dekoracyjne. Jeżeli nasze wejście jest odpowiednio duże, wykorzystując ławeczkę, skrzynię lub szafę, połączymy przyjemne z pożytecznym: będą one ozdabiać nasze wejście, ale możemy też w nich przechowywać przedmioty potrzebne do pielęgnacji ogrodu, buty lub inne akcesoria. Wybierzmy te, które komponują się ze stylem, w jakim urządziliśmy nasz dom.

Pamiętajmy jednak, że przestronność i funkcjonalność wejścia to priorytet i jeśli nie jest ono wystarczająco duże, nie powinniśmy go zagracać. Alternatywę stanowią dekoracje z drewna, które można powiesić na ścianie domu oraz różnego rodzaju zawieszki.

Niezależnie od tego, jak pięknie zaaranżujemy i udekorujemy nasze wejście, nie będziemy w stanie go podziwiać, jeśli nie zainwestujemy w odpowiednie oświetlenie. To ono, zwłaszcza w godzinach wieczornych, wyeksponuje piękno naszych dekoracji i ogrodu.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz