Na czym opiera się SEO?

Wśród najbardziej popularnych metod promocji w internecie znajduje się SEO – pozycjonowanie wraz z optymalizacją strony. Dzięki tej metodzie e-marketingowej możliwe jest przyciągnięcie na stronę jeszcze więcej osób prosto z wyszukiwarki internetowej. Na czym dokładnie polega SEO?

Reklama

SEO to skrót z angielskiego Search Engine Optimization, czyli optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych. Termin ten wskazuje, że działania SEO obejmują tylko optymalizację, czyli działania on-site, na stronie, w tym zmianę jej kodu, treści i grafik, aby była ona bardziej atrakcyjna zarówno dla użytkowników, jak i robotów wyszukiwarek. Jednak w Polsce pod terminem SEO znajduje się zarówno optymalizacja, jak i pozycjonowanie. Taką terminologię stosuje między innymi agencja mediowa Fabryka Marketingu, a także inne agencje.

Zarówno optymalizacja, jak i pozycjonowanie dążą do jednego – do sprawienia, że adres danej strony internetowej będzie jak najwyżej prezentowany w wynikach wyszukiwarki internetowej dla konkretnych słów kluczowych. Zatem jeżeli do wyszukiwarki wpisze się słowo kluczowe, przykładowo „pozycjonowanie Warszawa”, wtedy na szczycie pojawią się te firmy oferujące pozycjonowanie w Warszawie, które zainwestowały w działania SEO. Oczywiście, im wyższa pozycja, tym większa szansa, że na stronę wejdzie więcej osób. Szacuje się, że pierwsza pozycja „zgarnia” aż około połowę kliknięć, druga około 30%, natomiast trzecia – 10%. Gdy adres znajdzie się na niższych pozycjach, wówczas szansa, że internauta wejdzie na stronę, będzie mniejsza.

Internauci korzystający z wyszukiwarki widzą tylko efekty SEO, czyli adres strony na określonej pozycji. Aby było to możliwe, konieczne jest prowadzenie długotrwałych i wytężonych działań polegających na zwiększeniu popularności strony WWW – im częściej się o niej mówi, tym lepiej. W związku z tym pozycjonowanie wykorzystuje SEO copywriting, czyli działania polegające na tworzeniu wartościowej treści w powiązaniu ze słowami kluczowymi. Treści te potem publikowane są na różnych stronach i prowadzą do wzrostu pozycji strony reklamowanej.

Do skorzystania z usług SEO zaprasza agencja Fabryka Marketingu świadcząca usługi w całym kraju.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz