Dobre bo polskie

Warszawa obok Gdańska i Krakowa znajduje się w czołówce najczęściej odwiedzanych miast w Polsce. Nikogo to nie dziwi, w końcu jest to miasto stołeczne i największe w całym kraju.

Reklama

Polska słynie nie tylko z ciekawej i burzliwej historii, pięknych zabytków czy miejsc. Znana jest również z przepysznej kuchni.

Z roku na rok Polskę odwiedza coraz więcej turystów. Jest to bardzo pozytywne zjawisko. Wzrastają przychody z turystyki i zagraniczni zwiedzający mogą poznać kulturę i lokalną kuchnię. Będąc w stolicy, warto rozeznać się wcześniej, jaka restauracja będzie godna odwiedzenia. Kuchnia polska oferuje wiele dań, dlatego warto wybrać miejsce, w którym potrawy będą godnie reprezentowane. Najbardziej tradycyjne polskie potrawy to: pierogi, bigos, chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym, golonka z kapustą i tatar. Jeśli dana restauracja z polską kuchnią nie ma w swojej ofercie tych dań, to nie ma co jej odwiedzać.

Informacji o tym, gdzie można dobrze i tradycyjnie zjeść, najlepiej poszukać w internecie. Można podpytać na forach internetowych, podpatrzyć jaką ocenę ma dana restauracja, przejrzeć różne rankingi lub odwiedzić bezpośrednio stronę internetową wybranego lokalu, jeśli takową posiada. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Restauracje w Warszawie rosną jak grzyby po deszczu. Jednak te oferujące dobrą polską kuchnię znajdują się raczej w centrum miasta. Jeśli już upatrzymy odpowiednie miejsce to warto zrobić wcześniej rezerwacje miejsc. Szczególnie w okresie wakacyjnym może być problem z dopchaniem się do wolnego stolika. Nie chcemy też raczej tracić czasu na długie oczekiwanie w kolejce. Rezerwacja na konkretną godzinę da nam pewność, że zmęczeni wielogodzinnym zwiedzaniem miasta po prostu przyjdziemy i wygodnie usiądziemy, oczekując na specjały polskiej kuchni. Turystom po drodze będą restauracje na starówce. Centrum miasta jest bardzo dobrym miejscem na obiad. Dotrzemy tu bez problemu z każdego zakątka miasta. Czy zwiedzamy Łazienki Królewskie, jesteśmy w zoo, czy jakimkolwiek muzeum to do centrum jest najlepsza droga. Poza tym w centrum znajduje się wiele hoteli czy apartamentów do wynajęcia. Jest też możliwość skorzystania z płatnych parkingów, jeśli jesteśmy samochodem. Najlepsze polskie jedzenie jest w centrum Warszawy, dlatego warto połączyć je z bliskim sąsiedztwem naszego miejsca noclegowego.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz