Wybór rolet – o czym warto pomyśleć?

Im większy wybór, tym większy kłopot. To często rzeczywiście prawda, zwłaszcza gdy mamy problem z wyborem. Jednak duży wybór daje nam też duże możliwości – spójrzmy na to wybierając rolety do domu.

Reklama

Jak dobrać typ rolet?

Podstawowym kryterium wyboru jest to, czy mają to być rolety zewnętrzne, czy wewnętrzne. W większości przypadków będziemy się decydować na model wewnętrzny, to jednak nie koniec naszych wyborów. Najczęściej wybierane są nowoczesne i praktyczne modele typu dzień i noc, choć niektórzy wolą zwykłe rolety.

Jest wiele powodów dla których wybierając rolety okienne w tych czasach – warto zamiast zwykłych wybrać bardziej nowoczesne rolety dzień noc. Przede wszystkim zapewniają bardziej precyzyjne dawkowanie wpadającego światła – a tej cechy przecież głównie oczekujemy od rolet. Przydatny jest też fakt, że samo dostosowywanie stopnia zaciemnienia wymaga znacznie mniej pracy – w roletach dzień noc wystarcza niewielki ruch, aby ustawić oczekiwany poziom nasłonecznienia, podczas gdy w tradycyjnym modelu trzeba podciągnąć dużą część rolety, by osiągnąć podobny efekt. Oprócz łatwości użytkowania (cennej, jeśli z rolet mają korzystać osoby starsze), ta cecha rolet dzień noc sprawia, że są one mniej podatne na uszkodzenia.

Jak dostosować rolety do swoich potrzeb?

Gdy już wybierzemy technologię, w jakiej zostaną wykonane nasze rolety na okna, czas na kolejny krok. Dostosujmy wygląd rolet do naszego wnętrza. Najważniejsza decyzja to zapewne wybór koloru rolety. Możemy wybrać albo barwy dopasowane choćby do koloru ścian, albo wręcz przeciwnie – kontrastujące z nim. W pierwszym wypadku możemy uzyskać efekt, w którym przestrzeń okienna niejako znika w otoczeniu ścian. W drugim – możemy stworzyć ciekawy akcent kolorystyczny, który odświeży nasze wnętrze. Wiele też zależy od rodzaju materiału, jaki będzie użyty w naszych roletach. Gruba, gumowana tkanina zapewni nam maksymalne możliwe zaciemnienie, jednak nie zawsze jest to pożądane. Lżejsza tkanina pozwoli słońcu lekko dostawać się do wnętrza, dzięki czemu nasza pobudka może być łatwiejsza.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz