Domki holenderskie – lokum w okresie wakacyjnym

domek holenderskiCoraz częściej odchodzi się od budowy klasycznych domków z pustaku lub cegły na rzecz drewna i gotowych konstrukcji. Sprawia to, że domki holenderskie i kanadyjskie stają się coraz bardziej popularne, szczególnie w rejonach atrakcyjnych turystycznie. Domki holenderskie w górach powstają ostatnio jak grzyby po deszczu, najwięcej jest ich w Polsce w Tatrach i Bieszczadach. Nad morzem również tych zachodnich obiektów architektonicznych jest coraz więcej. Domki letniskowe powstają na Półwyspie Helskim, w rejonie Zatoki Wiślanej oraz wzdłuż całej linii brzegowej Bałtyku, w takich miejscowościach jak np.: Łeba, Pobierowo, Międzyzdroje. Domki holenderskie powstają również w regionie Wielkich Jezior Mazurskich. Tak naprawdę, taki domek może również wybudować sobie każdy na prywatnej działce poza miastem.

Reklama

Wyposażenie domków holenderskich jest najczęściej kompletne. Aneks kuchenny z lodówką i ekspresem do kawy to podstawa. Ponadto, łazienka z umywalką i prysznic z WC jest również elementarnym wyposażeniem każdego domku holenderskiego. Wyjeżdżając na urlop, nie musisz dźwigać ze sobą naczyń, patelni, sztućców i czajnika – prawie każdy domek holenderski ma w pakiecie takie elementy niezbędne do codziennego funkcjonowania. Ponadto, w domku holenderskim odnajdziesz telewizor, odtwarzać DVD i kilka innych sprzętów gospodarstwa domowego. Wynajmując domek holenderski nad morzem, w pakiecie dostaniesz meble ogrodowe z parasolem, które możesz rozłożyć sobie przed domkiem.

Domki holenderskie mogą pomieścić od 4 do 6 osób, zatem możesz zabrać ze sobą rodzinę i przyjaciół. Istnieją też małe domki dwuosobowe, idealne na wakacyjny weekend we dwoje czy wczasy w bliskim sąsiedztwie przyrody, jeziora czy morza. Domki holenderskie zlokalizowane są bardzo często w miejscach z dala od miejskiego hałasu i gwaru. Cisza, piękno okolicznej przyrody stwarza możliwości relaksu i odpoczynku. Domki holenderskie to świetny sposób na odpoczynek poza miastem na działce czy w rejonie turystycznym. Nie musisz płacić za drogie noclegi w apartamencie, użerać się z głośnymi sąsiadami hotelowymi, wystarczy, że wcześniej zarezerwujesz domek adekwatny powierzchnią do liczby osób oraz indywidualnych preferencji.

Stopka autorska: domku – http://www.relax-camp.pl/domki.php

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz