Praktyczny domek na działkę i do ogrodu

Domek w ogrodzie czy na działce (również rekreacyjnej) spełniać może rozmaite funkcje. Przeważnie przechowujemy w nim różne narzędzia oraz urządzenia, z których korzystamy podczas prac wykonywanych w ogrodzie. Może też służyć jako miejsce do zabawy czy noclegu, jeśli mamy działkę gdzieś za miastem i chętnie wyjeżdżamy tam odpocząć.

Reklama

Wyposażenie domku

domekAby domek we właściwy sposób spełniał swoją rolę, należy zadbać o odpowiednie jego wyposażenie. Trzeba je dostosować do charakteru takiego obiektu – wszystko więc w tym momencie zależy od tego czy ma to być domek stricte wypoczynkowy, czy raczej gospodarczy. W każdym bądź razie na pewno przydadzą się rozmaite pojemniki, półki czy regały, gdzie będzie można przechowywać potrzebne przedmioty. Ich konstrukcja musi być bardzo solidna – półki muszą sobie bowiem poradzić z określonym ciężarem. Nie zapominajmy przy tym o takich rzeczach, które łatwo jest zgubić, a które w ogrodzie czy na działce często się przydają – mowa tutaj o śrubkach, gwoździach etc. Pomocne okażą się ponadto specjalne organizery, haki oraz wieszaki. Zorganizowanie porządnego systemu przechowywania nie jest obecnie trudne, gdyż wszystko, czego w tym zakresie potrzebujemy znajdziemy w marketach budowlanych, a koszty z tym związane nie są wysokie. Podobnie jak ogrodowe altany, tak i domki na działkę nie wymagają specjalnych zezwoleń – ale oczywiście pod pewnymi warunkami. Domek musi odpowiadać pewnym kryteriom dotyczącym powierzchni zabudowy czy usytuowania od granic działki. Jeżeli kryteria te nie zostaną spełnione, wówczas konieczne będzie uzyskanie pozwolenia na budowę.

Montaż domku

Pamiętajmy również o odpowiedniej lokalizacji. Jeżeli na danym terenie znajdują się już jakieś pomieszczenia gospodarcze, dobrym pomysłem wydaje się postawienie domku obok nich. W sytuacji, kiedy korzystać z niego będziemy raczej w celach rekreacyjnych, miejsce powinno gwarantować cień w upalne dni. W każdym przypadku ważne jest to, by mieć do wejścia swobodny dostęp. Domki możemy wybudować we własnym zakresie lub też skorzystać z gotowych rozwiązań. Te drugie są aktualnie niezmiernie popularne, ponieważ dzięki nim można zaoszczędzić naprawdę mnóstwo czasu. Są one przeznaczone do samodzielnego montażu. Bez wątpienia jest to o wiele mniej czasochłonna czynność aniżeli wznoszenie od podstaw domku drewnianego czy murowanego. Gotowe modele są produkowane albo z drewna, albo ze specjalnie wzmacnianych tworzyw sztucznych. Ich ceny są różne – zależą od kilku czynników, w tym od funkcjonalności oraz rozmiarów danego modelu. Dużą wagę należy przykładać do jakości takiego asortymentu – ostatecznie przecież domek do ogrodu czy na działkę to inwestycja na wiele długich lat. Dużą wagę przywiązujemy też zwykle do aspektów estetycznych. Na szczęście rynkowa oferta jest w tym zakresie na tyle urozmaicona, że na pewno znajdziemy taki domek, który będzie się nam podobał. Decyzji o zakupie nie należy w każdym bądź razie podejmować pochopnie, warto porównać sobie rozmaite oferty, by spośród nich wybrać tę najlepszą.

 

Stopka autorska: domki na działkę – http://ogrodosfera.pl/domek-narzedziowy

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz