Szkolenia BHP – niweluj ryzyko zawodowe

Nie od dzisiaj wiadomo, że zdrowie każdy z nas ma tylko jedno, dlatego należy się o nie troszczyć i nie dopuszczać się w tej kwestii żadnych zaniedbywań. Ma to nie tylko związek ze zdrowym trybem życia, który powinniśmy prowadzić, ale także z zapewnieniem sobie maksymalnego bezpieczeństwa w miejscach, w których przebywamy. Wiadomo, że najwięcej czasu spędzamy w domu i w pracy. O ile w domu nie czyha na nas zbyt wiele niebezpieczeństw, to niektóre stanowiska pracy wiążą się z dość dużym ryzykiem i wieloma możliwymi sytuacjami zagrożenia.

Reklama

czerwony kaskWeźmy za przykład codzienną pracę na budowie. Brak odpowiedniej odzieży ochronnej, drobne zaniedbanie w kwestii organizacji stanowiska pracy, chwila nieuwagi lub roztargnienia, brak wiedzy na temat prawidłowego reagowania w ryzykownych zdarzeniach – wszystko to może prowadzić nie tylko do utraty zdrowia, ale nawet życia. Warto zaznaczyć, że nie tylko praca na budowie, ale praktycznie każdy z wykonywanych zawodów wiąże się w jakimś stopniu z ryzykiem, więc znajomość zasad bezpieczeństwa i higieny pracy jest całkowicie konieczna. Duża rola przypada tutaj pracodawcom, bowiem to oni powinni zatroszczyć się o to, aby w miejscach pracy odbywały się regularnie szkolenia bhp.

Pracownik, który nie zna podstawowych przepisów, nie powinien być w ogóle dopuszczany do wykonywania jakichkolwiek czynności, bowiem może stworzyć niepotrzebne zagrożenie zarówno dla siebie, jak i dla innych. Jest to także niezgodne z prawem. Z racji dużych rotacji na konkretnych stanowiskach, w placówkach powinny odbywać się także szkolenia okresowe bhp, których celem jest przypomnienie pracownikom o najważniejszy zasadach, które pomogą uniknąć możliwego niebezpieczeństwa. Szkolenia bhp powinny być adekwatne do rodzaju wykonywanego zawodu i zapewniać pracownikom możliwość zdobycia jak największej ilości informacji, które przełożą się na praktyczne umiejętności wykonywania pracy w sposób bezpieczny, nie stwarzający żadnego zagrożenia dla siebie i współpracowników.

Stopka autorska: szkolenia okresowe bhp – http://www.bhp-ciolka.com.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz