Domowe sposoby na ból zęba

Ból zęba sygnalizuje nam, że coś się z nim złego dzieje, dlatego nieunikniona jest wizyta u stomatologa. Jeśli ból dopadł nas w nocy lub w czasie weekendu ogromną ulgę mogą nam przynieść domowe sposoby do czasu spotkania się z dentystą.

Reklama

rentgen szczękiGoździki – kojarzą nam się głównie z aromatyczną przyprawą. Jednak nie każdy wie, że goździki posiadają właściwości antyseptyczne i przeciwbólowe. Rozgnieć goździk w moździerzu i rozdrobniony proszek przyłóż na bolącego zęba lub po prostu rozgryź kilka goździków i żuj przez chwilę.

Czosnek – ma silne właściwości antybakteryjne, dlatego tak szybko pomaga zwalczyć różnego rodzaju infekcje. Sposób zastosowania jest taki sam jak w przypadku goździków. Jeden ząbek czosnku przyłóż na bolące miejsce lub pożuj przez kilka minut. Podobne działanie ma cebula.

Zioła – szałwia zawiera w sobie olejki eteryczne, flawonoidy i dużo witamin, dzięki czemu działa odkażająco i uśmierza ból. Zalej saszetkę ziół wrzącą wodą, odstaw na kilka minut pod przykryciem i chłodnym naparem wykonaj płukankę ust. Podobnie działa tymianek.

Alkohol – to chyba najchętniej wybierana metoda na uśmierzenie jakiegokolwiek bólu.
Do wyboru mamy wódkę, whisky lub brandy. W przypadku tych wszystkich trunków metoda jest taka sama: schłodzonym alkoholem płuczemy jamę ustną lub nasączony w alkoholu wacik przykładamy na bolący ząb.

Masaż – jeśli ból nie jest aż tak silny i można dotknąć bolące miejsce, warto wykonać masaż polegający na uciskaniu okolicy bolącego zęba palcem wskazującym. Ucisk w okolicy bólu spowoduje pobudzenie centrów energetycznych przez co ból powinien na jakiś czas ustąpić.

Jeżeli bardziej ufamy farmaceutykom niż naturalnym sposobom warto wypróbować aspirynę. Posiada ona silne działanie przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Oprócz połykania tabletki, można rozpuścić w wodzie aspirynę i zrobić okład nasączonym wacikiem lub takim roztworem płukać jamę ustną.

Dodatkowe patenty:

  • ulgę na bolący ząb może przynieść torebeczka herbaty. Zaparzamy herbatę jak zwykle, ale ciepłą torebkę zamiast wyrzucać do kosza, przykładamy do bolącego zęba,
  • kostki lodu znieczulą bolące miejsce,
  • plasterek surowego ziemniaka przyłożonego do zęba na 15 min również może złagodzić ból,
  • 3 kroplami ekstraktu z wanilii posmarować bolący ząb.

Artykuł ten powstał po to, by wyżej wymienionymi sposobami pomóc co niektórym w walce z bólem zęba, ale mam nadzieję, że nie zastąpią one wizyty u stomatologa. Nie ma bowiem skuteczniejszej metody pozbycia się bólu jak całkowita likwidacja problemu za pośrednictwem dentysty.

Stopka autorska: Artykuł – http://holdentalesklep.eu

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz