Jak wygląda proces wypożyczenia auta za granicą?

Podróż międzykontynentalna nigdy jeszcze nie była tak łatwa i przyjemna dzięki liniom lotniczym. Dzięki nim można udać się w wymarzone miejsce, zwiedzić je i udokumentować wszystko przepięknymi zdjęciami. Pozostaje tylko jeden problem. Mianowicie jak sprawnie i szybko poruszać się między oznaczonymi celami i to w taki sposób, aby nie wydawać całej kwoty na wakacje na sam transport? Idealnym rozwiązaniem okazuje się wypożyczalnia samochodów. Obecnie na każdym szanującym się dużym lotnisku znajduje się co najmniej kilka firm oferujących właśnie takie usługi. Wystarczy, że potencjalny Klient posiada prawo jazdy i aktualną kartę kredytową z większą sumą pieniędzy, a jest w stanie zafundować sobie naprawdę ciekawe i emocjonujące wakacje.

Reklama

Wypożyczalnia aut na samym początku wymaga od klienta podania danych osobowych oraz wypisania ich w formie formularza. Na tej podstawie firma, będzie mogła szybciej namierzyć dane klienta, w przypadku, gdyby uległ on zaginięciu lub zdarzyłby się jakiś wypadek. Podczas tego kroku wybierany jest rodzaj ubezpieczenia. Warto jest zatem pomyśleć, czy aby nie lepiej wybrać ubezpieczenie od zniszczenia auta, niż w razie takiego faktu płacić duże sumy pieniężne i mieć problem w obcym kraju. Ubezpieczenie takiego auta waha się i zależy od jego ceny oraz od samej wypożyczalni, jednakże nie jest to na ogół koszt wyższy niż kilkaset złotych. Naturalnie w krajach, gdzie waluta jest znacznie wyższa niż w Polsce kwota ta będzie się znacznie wahać. Kolejnym krokiem jest pobranie sumy zabezpieczenia z karty kredytowej, jest to suma zablokowana na karcie i nie jest ona jeszcze uwzględniona jako koszt. Same wyliczenie kosztu usługi na ogół odbywa się podczas zbycia auta i sprawdzenia jego stanu technicznego.

Na jakie auta można liczyć?

Najmilszym krokiem jest zapewne wybór auta. Wynajem samochodów z jednej wypożyczalni to na ogół zbliżone do siebie modele aut. Dlatego też warto przez wybraniem wypożyczalni sprawdzić w Internecie bądź już stacjonarnie na miejscu, jakie auta są w ofercie danej wypożyczalni. Większość z nich oferuje auta, które mają służyć jedynie jako środek transportu oraz zawierać minimalne wyposażenie. Jest to na ogół zestaw klimatyzacji ręcznej, elektryczne szyby oraz coraz częściej radio. W przypadku, gdy klient chciałby auto z klasy premium z nawigacją, musi się nieco bardziej wysilić i poszukać takiej oferty po wypożyczalniach.

Zakończenie usługi i należności

Ostatnim elementem, który składa się na usługę miedzy wypożyczalnią a klientem jest zbycie samochodu wypożyczalni. Odbywa się ono na ogół w tym samym miejscu parkingowym, z którego auto było zabrane. Następnie odpowiednio wykwalifikowany pracownik sprawdza czy auto nie uległo zniszczeniu. W przypadku, gdy auto zostało zniszczone spisywany jest protokół i wysyłany jest do ubezpieczyciela. Natomiast gdy wszystko jest w porządku, z karty klienta zostaje pobrana opłata za usługę a odjęta zostaje kwota za ubezpieczenie auta.

Stopka autorska: wypozyczalniavip.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz