Planowanie wakacji – transport z lotniska

Podróżowanie to oczywiście w ogromnej mierze przyjemność, ale zdarzają się sytuację kiedy już samo planowanie wyjazdu sprawia nam trudności. Nie zawsze jesteśmy dobrymi logistykami, a na przykład podczas wyjazdy rodzinnego należy zatroszczyć się o wiele szczegółów, takich jak na przykład transport na i z lotniska.

Jakie mamy możliwości?

Większość lotnisk znajduje się na obrzeżach miast, dlatego ważne jest aby dowiedzieć się jakie mamy możliwości dostania się do ścisłego centrum, stamtąd bowiem łatwiej jest znaleźć drogę do hotelu. Za przykład można tutaj podać na przykład Modlin, który od Warszawy oddalony jest o około 40 kilometrów. Ze względu na dość dużą odległość, usługi transportowe oferują tutaj zarówno przewoźnicy prywatni jak i publiczni.

Jeśli przyjrzymy się tej ofercie z bliska dowiemy się, że najwięcej jest możliwości podróżowania autobusami, które także wydają się być dość tanią opcją. Oczywiście wszystko zależy jednak od przewoźnika na jakiego się zdecydujemy. Jeśli wolimy przejazdy pociągami także możemy znaleźć dogodne połączenie, a dla miłośników wygody swoje usługi proponują również korporacje taksówkarskie. Niestety w tym przypadku, musimy się liczyć z większymi kosztami. Dlatego jeśli zależy nam na komforcie, lepszym rozwiązaniem może się okazać wynajem samochodów.

Dlaczego wynajem samochodu?

Transport z lotniska może być naprawdę męczący, zwłaszcza gdy wysiadamy z samolotu po długim locie i jedyne o czym marzymy to wygodne łóżko. Trudno zatem wyobrazić sobie, że będziemy zadowoleni z przejazdu autobusem czy pociągiem, które zatrzymują się na wielu przystankach, wydłużając tym samym czas naszej podróży. Dlatego też, zarówno wśród osób podróżujących w sprawach biznesowych jak i rodzin z dziećmi, wynajem samochodów, na przykład z lotniska Modlin cieszy się bardzo dużą popularnością.

Zaletą wynajęcia samochodu nie jest jednak sama podróż z lotniska do hotelu, ale także mobilność jaką nam zapewnia także w trakcie naszego pobytu w danym mieście. Mając cały czas do dyspozycji samochód nie musimy podporządkowywać naszych planów rozkładom jazdy i trasom przejazdów autobusów czy pociągów. Możemy udać się gdzie i kiedy chcemy!

Na co zwracać uwagę?

Bez względu na to czy samochód wynajmujemy w Modlinie czy też w jakimkolwiek innym porcie lotniczym, zanim zdecydujemy się skorzystać z oferty konkretnej firmy warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Przede wszystkim musimy określić jakie są nasze wymagania dotyczące auta, które wynajmiemy, ponieważ dzięki temu będzie nam po prostu łatwiej zdecydować.

Na początek warto ustalić ile pieniędzy jesteśmy skłonni wydać na ten cel. Jeśli wolimy być oszczędni skupimy się na tych firmach, które oferują najniższe ceny, w takim przypadku jednak z pewnością będziemy mieli mniejsze pole do popisu, gdy chodzi o wybór samego samochodu. Kiedy z kolei najważniejszy jest dla nas model auta i najwyższy komfort jazdy musimy się liczyć z wyższymi kosztami wynajmu. Niezależnie od tego do jakiej firmy trafimy, musimy jednak dopilnować aby przedstawiono nam dowody na to, że pojazd był serwisowany i jest w pełni sprawny. Najważniejsze jest przecież bezpieczeństwo!

Źródło: artykuł powstał we współpracy z wypożyczalnią samochodów AWOS

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz