Międzynarodowy Port Lotniczy Pyrzowice – wynajem samochodów

W dzisiejszych czasach podróżujemy o wiele częściej niż dawniej i częściej też decydujemy się na komunikację lotniczą. Dzieje się tak z oczywistych przyczyn, zależy nam na czasie, a żeby bez kłopotów dojechać na miejsce, już na lotnisku wypożyczamy samochód.

Oferta dla turystów

Znajdujące się nieopodal Katowic lotnisko Pyrzowice to bardzo ważny port lotniczy, z którego usług korzysta coraz więcej pasażerów. Obsługuje ono loty krajowe i zagraniczne i podróżnych odbywających loty na trasach polskich i międzynarodowych, zarówno w strefie Schengen, jak i dalej. Ruch w Pyrzowicach jest coraz większy, tym bardziej, że wzrasta zainteresowanie tanimi liniami lotniczymi, które docierają także i tutaj.

Z kolei Śląsk to region ważny nie tylko pod względem gospodarczym, ale i turystycznym, zatem do Katowic przyjeżdżają i biznesmeni i turyści. Poza załatwianiem interesów można tutaj spędzić interesująco wolny czas, najpierw przylatując samolotem, a następnie upraszczając sobie życie poprzez wynajem samochodu. Jest to o tyle korzystne rozwiązanie, że daje praktycznie nieograniczone możliwości samodzielnego dysponowania pojazdem, a więc i indywidualnej organizacji czasu i zajęć. .

Oferta dla biznesu

Dla osób, które odbywają podróż służbową, wynajem samochodów po przybyciu na lotnisko jest rozwiązaniem najbardziej korzystnym, ponieważ w tego rodzaju sytuacjach tak zwana mobilność i kwestia czasu mają niekiedy decydujące dla sukcesu znaczenie. Natomiast wypożyczenie auta tuż po wylądowaniu znacznie upraszcza wszystkie problemy. Dlatego tego typu praktyka staje się codziennością, także wtedy, kiedy odbywamy podróż w interesach za granicę i tam wypożyczamy samochód do swojej dyspozycji.

Nic dziwnego, że działające w okolicy lotnisk wypożyczalnie oferujące wynajem samochodów do celów służbowych i wszelkich innych mają coraz więcej klientów. Tak jest we wszystkich dużych miastach, a zwłaszcza tam, gdzie funkcjonują porty lotnicze. Samochód do dyspozycji staje się dzisiaj oczywistym standardem, na razie częściej jeszcze w relacjach biznesowych niż prywatnych, ale powoli wzrasta też liczba klientów zainteresowanych taką formą wynajmu dla prywatnych celów. Między innymi dlatego, że tak jak w przypadku Śląska, wypożyczalnie obsługują nie tylko trasę Katowice – Pyrzowice, ale również inne duże miasta.

Procedura wynajmu

Firmy zajmujące się wynajmem samochodów na życzenie podstawiają zamówione auto w umówione miejsce i godzą się na odstawienie go w inne. Można wypożyczyć pojazd bezpośrednio po wylądowaniu, ale o wiele lepiej jest dokonać wcześniejszej rezerwacji. Wtedy bowiem mamy możliwość dokładnego ustalenia warunków i uzgodnienia szczegółów. Wypożyczalnie dysponują z reguły dość szerokim asortymentem pojazdów różnej klasy, ale jeśli mamy specjalne życzenia, rezerwacja może okazać się konieczna.

Jeśli chodzi o ceny za wynajem, to wynikają one z długości okresu wypożyczenia i rodzaju samochodu, na ogół wlicza się też koszty ubezpieczenia komunikacyjnego. Większość firm przyjmuje wpłaty (gotówkowe lub bezgotówkowe) także w walutach obcych.

Źródło: artykuł powstał we współpracy z wypożyczalnią AWOS Airport Facility

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz