Wynajem Samochodów – usługa na każdą okazje

Po transformacji ustroju w 1989 roku, w Polsce nastąpił rozwój wielu dziedzin gospodarki. Wiele skorzystała na tym turystyka i usługi z nią powiązane. Chcemy dziś opisać jedną z takich usług – wynajem samochodów.

Reklama

Takie samochody też można wynająć

Wypożyczalnie aut mają duże szanse powodzenia w miastach nastawionych na turystykę – Kraków, Warszawa, Gdańsk, czy bardzo rozwojowy Zamość. Taki stan rzeczy spowodowany jest faktem, że zagraniczni turyści chcą w komfortowych warunkach zwiedzać nasze miasta. Można również zauważyć wzrost zainteresowania tymi usługami polskich turystów wybierających się przykładowo na wycieczkę po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, czy Dolnym Śląsku.

Na jakie jeszcze okazje możemy skorzystać z usług takich firm? Pierwszym takim wydarzeniem, które się nasuwa to ślub. Państwo młodzi chcą wyglądać tego dnia doskonale, ta zasada dotyczy także samochodu. Istnieją wypożyczalnie, które specjalizują się w takiej działalności i w swojej ofercie mają również auta klasyczne, które również są popularne.

Wynajem samochodów dotyczy również bardziej prozaicznych sytuacji, jak na przykład awaria własnego samochodu, lub wypadek na drodze. Największe wypożyczalnie oferują usługę samochód zastępczy, czyli usługę polegającą na wypożyczeniu auta na czas naprawy naszego. Jeżeli braliśmy udział w wypadku z winy drugiego kierowcy, w którym nasze auto uległo zniszczeniu, mamy prawo wynająć samochód zastępczy, którego wypożyczenie będzie pokryty z OC sprawcy.

Ilość wariantów jakie proponuje nam dobra wypożyczalnia jest duża. Możemy wypożyczyć samochód z kierowcą, lub (gdy wybieramy się większą grupą) busa z kierowcą. Długość wynajęcia wozu to oczywiście indywidualna kwestia między interesantami, warto jednak zauważyć, że przy rosnącej konkurencji, możemy natrafić na ciekawe, opłacalne promocje.

Ceny wynajmu samochodu wahają się od 80 do 280 złotych dziennie przy wynajmie krótkoterminowym i od 1500 do 4400 miesięcznie przy wynajmie długoterminowym. Rzecz jasna przy wysokości opłat ważny jest okres na jaki wypożyczamy samochód, im dłuższy tym mniejsza dzienna opłata za usługę i limit kilometrów jaki planujemy przejechać wynajętym autem.

Wypożyczalnie aut w Polsce to prężnie rozwijający się biznes głównie ze względu na rosnącą liczbę turystów zagranicznych. Co równie ważne, aby skorzystać z takiej usługi trzeba spełnić niewiele formalności, wystarczy mieć ważne prawo jazdy i oczywiście odpowiednią sumę pieniędzy przeznaczoną na kaucje zwrotną. Naszym zdaniem warto mieć zawsze wizytówkę sprawdzonej wypożyczalni aut w portfelu.

Stopka autorska: Więcej o tej usłudze http://www.dragonvip.com.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar
    Wypożyczalnia aut Kraków Odpowiedz 03/03/2014 o 11:19

    Świetny artykuł! Dziękujemy za polecenie naszej firmy w razie czegoś dalej służymy szczegółowymi danymi i statystykami.

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: +1 (from 1 vote)

Dodaj komentarz