Hotel o standardzie dwóch gwiazdek

Planujesz podróż i nie wiesz gdzie się zatrzymać? Nie chcesz wydawać zbyt wielu pieniędzy na nocleg? Szukasz klasycznego hotelu bez zbędnych atrakcji, w którym można odpocząć za przyzwoitą cenę? W takich sytuacjach najlepiej wybrać hotel dwugwiazdkowy.

Reklama

recepcjaHotel o standardzie dwugwiazdkowym powinien posiadać szereg elementów, które pozwalają mu na uzyskanie takiej kategorii. Przede wszystkim goście powinni mieć zapewnioną swobodę zostawiania samochodu, dlatego hotel o standardzie dwóch gwiazdek jest  wyposażony zarówno w parkingi jak i garaże. W  tego typu obiektach musi być również zapewniony dojazd w celu krótkiego postoju oraz osobne wejście do restauracji. W środku dany hotel dwugwiazdkowy, jeżeli jest kondygnacyjny- powinien mieć windę powyżej czwartego piętra. Obowiązkowe elementy wyposażenia wewnątrz hotelu to ogrzewanie, ciepła i zimna woda przez całą dobę, wentylacja oraz instalacje przeciw pożarowi, które powinny mieć miejsce na zapleczu produkcyjno-magazynowym.

Pomocny personel

Obsługa w hotelu dwugwiazdkowym powinna spełniać następujące wymagania:

  • jednolity, schludny ubiór,
  • znajomość przynajmniej jednego języka obcego
  • wykształcenie średnie lub wyższe specjalistyczne związane z hotelarstwem

W recepcji hotelu powinien się znajdować telefon do dyspozycji gości. Zgodnie z wymaganiami powinien on być na każdej kondygnacji. Recepcjoniści zgodnie ze swoimi obowiązkami powinni nie tylko meldować swoich gości, ale też w ramach nieporozumień wszystko wyjaśnić. Hol recepcyjny ma być przestronny i zapewniać komfort gościom- również niepełnosprawnym, dlatego minimalna powierzchnia holu w recepcji wynosi 20m²

Pokoje i ich wyposażenie

We wszystkich pokojach o standardzie dwóch gwiazdek goście powinni mieć telefon, telewizję oraz niewielką łazienkę. Pokoje z łazienką: umywalki z blatem bądź z półką- nad każdą umywalką musi znajdować się lustro, dozownik do płynnego mydła, suszarka do rąk bądź jednorazowe ręczniki papierowe, pojemnik na papier oraz odpady, jak również wieszaki ścienne. Ponadto w każdym pokoju w hotelu dwugwiazdkowym zapewniony jest  dostęp do telewizji satelitarnej i telefonu. Obowiązkowa jest szafka nocna przy każdym łóżku. Pokoje są oczywiście zamykane na klucz.

Każdy hotel dwugwiazdkowy zapewnia śniadanie w cenie noclegu.  Do dyspozycji gości jest restauracja, mała sala konferencyjna oraz inne obiekty- w zależności od oferty danego obiektu. Doba hotelowa trwa przeważnie od 14:00 do 12:00 następnego dnia.

Stopka autorska: hotel – http://www.hotel.dolcan.com.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz