Co to jest deska kompozytowa i do czego warto ją stosować?

Bardzo popularna ostatnio deska kompozytowa, to po prostu kompozyt drewna i innych substancji sprawiających, że materiał jest bardzo wytrzymały i przyjazny w użytkowaniu. Zazwyczaj deska kompozytowa składa się z mączki drewna lub włókna kokosowego, do którego dodano uzyskane z recyklingu polimery oraz substancje wzmacniające i uodparniające materiał na wszelkie niekorzystne warunki pogodowe. Produkt ten jest nazwany również eko deską ze względu na to, że ulega całkowitej biodegradacji, przez co jest przyjazny dla środowiska naturalnego, tak jak tradycyjne deski drewniane.

Reklama

Deska kompozytowa znajduje bardzo różnorodne zastosowanie i znakomicie sprawdza się wszędzie tam, gdzie klasyczne drewno. Najczęściej używa się jej do budowy zewnętrznych, wytrzymałych konstrukcji takich jak tarasy, czy podłogi w altanach i pergolach. Kompozytowa deska tarasowa ma antypoślizgową powierzchnię i nie wystają z niej drzazgi, w czym znacznie przewyższa powierzchnie drewniane. Jest również znacznie tańsza i praktyczniejsza w użytkowaniu. Tarasy z kompozytu przez wiele lat zachowują swój pierwotny, estetyczny wygląd (a do wyboru jest wiele subtelnych odcieni szarości i brązów, od kawowego po cynamonowy). Nie ulegają gniciu ani butwieniu. Nie mają do nich dostępu także grzyby czy szkodniki, takie jak korniki. Producenci i zadowoleni posiadacze zapewniają, że deska tarasowa jest całkowicie wodoodporna, i że nie zmienia koloru ani pod wpływem wysokich, ani niskich temperatur.

Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem jest również deska elewacyjna z kompozytu, która nie tylko zabezpiecza, ale także zdobi przez wiele lat (a nawet dziesięcioleci) zewnętrzne ściany domu. Można jej użyć nawet do ocieplenia stosunkowo wysokich domów, ponieważ w dystrybucji są deski sięgające długością niemal 6 metrów. Jest to wręcz idealny sposób na długotrwałe zabezpieczenie budynków, w dodatku taką elewację bardzo łatwo jest wykonać, ponieważ deska kompozytowa nie wymaga żadnych dodatkowych zabezpieczeń. Materiał ma tę przewagę nad drewnem, że jest od razu po rozpakowaniu gotowy do użytku. Bez olejowania, malowania czy lakierowania. Żadnych impregnatów, wystarczy sam montaż. Same zalety.

Deska kompozytowa jest również często używana przy konstrukcji schodów zewnętrznych, ogrodzeń oraz nabrzeży basenów i w każdej z tych ról znakomicie się sprawdza.

Mimo swoich licznych zalet kompozyt drewna nie jest zbyt popularny, ale z każdym rokiem znajduje coraz więcej użytkowników i zwolenników.

Stopka autorska: Deska kompozytowa – http://www.eko-deska.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz