Nowoczesna protetyka – hollywoodzki uśmiech bez problemu!

Wspaniały uśmiech wcale nie musi być dziełem natury. Teraz większość z nas pomaga jej w gabinetach dentystycznych, gdzie czeka szeroki wybór różnorodnych zabiegów mających na celu uzupełnianie ubytków, wybielanie zębów, prostowanie ich, wstawianie nowych w miejsce utraconych w wyniku wypadków czy wtedy, gdy na leczenie jest już za późno. Nowoczesna protetyka ma w tej dziedzinie dużo do powiedzenia i to właśnie dzięki niej wiele osób może cieszyć się wspaniałym uśmiechem!

Reklama

Ceramika jak naturalny ząb

Materiałem, który znajduje szerokie zastosowanie w protetyce, jest ceramika. Porcelana, która wydaje się dość krucha, w rzeczywistości w stomatologii jest jednym z najtwardszych materiałów, który dodatkowo dzięki swojej mlecznobiałej barwie potrafi doskonale imitować naturalne zęby.

Z ceramiki przygotowuje się korony protetyczne, które stosowane są wtedy, gdy nie można już w zwykły sposób odbudować zęba. Dzięki nim można zbudować na własnym korzeniu lub na implancie nowy ząb o wysokiej wytrzymałości i estetyce. Również popularne są mosty protetyczne, które stosowane są często wtedy, gdy należy uzupełnić większe ubytki. Mosty mają na celu zlikwidowanie luki pomiędzy zębami, gdy korzenia nie można już uratować, a pacjent nie decyduje się na implant. Odpowiednio dopasowany most ceramiczny wygląda świetnie, chociaż w protetyce stosuje się wtedy także inne materiały – akryl czy kompozyt.

Wygodne protezy stałe i częściowe

Wtedy, gdy należy uzupełnić większą część łuku zębowego lub cały łuk, można wybrać protezy. Obecnie w protetyce wykorzystuje się zaawansowana materiały mające na celu całkowite lub częściowe uzupełnienie ubytków. Protezy mogą być zarówno wyjmowane, jak i zakładane na stałe, na przykład na specjalnych zatrzaskach czy koronach teleskopowych. Dzięki temu, że są zawsze indywidualnie dopasowywane do potrzeb pacjenta, mogą w pełni zapewnić mu komfort użytkowania przez długi czas.

Szybki sposób na diastemę i martwe zęby – licówki

Warto też wspomnieć o takim materiale jak licówki – są one stosowane w szczególności po to, aby usunąć niedoskonałości zębów, przykładowo ich nieodpowiedni kształt, diastemę czy zszarzały kolor powstały w wyniku obumarcia miazgi zębowej. Także licówki mogą być wykorzystane jako przykrycie pęknięć w szkliwie. Są to cienkie, ale mocne porcelanowe płatki o kształcie zębów, które przykleja się na nie z przodu – są one specjalnie dopasowane do kształtu zęba i życzeń klienta, dlatego można dzięki nim osiągnąć spektakularne efekty bez dużych kosztów.

Dlatego wtedy, gdy pojawiają się problemy z ubytkami, warto skorzystać z dorobku nowoczesnej protetyki – dzięki niej piękny uśmiech jest na wyciągnięcie ręki!

Stopka autorska: Więcej na ten temat można znaleźć na stronie  www.hcentrum.pl/protetyka-gdansk.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz