Dźwięk pełen inspiracji…

Perkusje należą do instrumentów muzycznych niezbędnych praktycznie przy każdym utworze. Owszem pomijane są przy utworach balladycznych wykonywanych na gitarę klasyczną jednak w większości przypadków stanowią element niezastąpiony. Perkusiści w obecnych czasach,  można posunąć się do kolokwialnego stwierdzenia- są w cenie.

Reklama

Dzieje się tak, dlatego że droga do sprawnego operowania wszystkimi elementami składającymi się na zestaw perkusyjny jest naprawdę długa i trudna. Umiejętność rytmicznej gry na kilku bębnach przy akompaniamencie talerzy należy do umiejętności doszlifowywanej latami. Poza tą umiejętnością istnieją również różne przeciwności logistyczno-finansowe, z których każdy początkujący perkusista szybko zdaje sobie sprawę. Jest to jakby nagłe wrzucenie w brutalną muzyczną rzeczywistość. Podstawowym utrudnieniem jest skompletowanie całego zestawu perkusyjnego, ponieważ przekłada się to na wysokie koszty własne.Zapaleni hobbyści i pasjonaci nieraz przed długie lata sukcesywnie powiększają swój dobytek muzyczny dokupując, co rusz nowy element zestawu. Druga sprawą sprawiającą dużo problemów jest transport posiadanych instrumentów.

W przypadku grania razem z zespołem każdy perkusista zdaje sobie sprawę z czasu, jaki jest potrzebny na wypakowanie, rozłożenie, dostrojenie a następnie spakowanie sprzętu i zapakowanie go z powrotem do pojazdu. Aktywności te przeciągają się nieraz w godziny, jeśli perkusista gra jednocześnie w kilku zespołach takie ustawiczne podróżowanie obładowanym sprzętem odbija się zarówno na zdrowiu jak i wykonywaniu utworów. Sprawa wiążącą się również z kosztami jest fakt, że niektóre elementy perkusyjne zużywają się bardziej niż pozostałe rodzaje instrumentów. Do najbardziej narażonych na uszkodzenia mechaniczne należą talerze perkusyjne oraz pałeczki. Dzieje się tak z powodu dużej częstotliwości uderzeń w efekcie wymiana tych elementów powinna odbywać się w regularnych odstępach czasu, czego celem jest zachowanie czystego i profesjonalnego brzemienia. Jednak mimo licznych przeciwności perkusje stanowią instrument pożądany przez wielu pozwalający na wyrażenie siebie oraz swojej miłości do muzyki.

Stopka autorska: sklepmuzyczny-mm.pl – perkusje

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz