Firmy windykacyjne lekarstwem na kryzys?

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że skuteczna windykacja jest pomocna w czasie kryzysu. Firma windykacyjna jest skutecznym narzędziem, które pozwala na poprawienie płynności finansowej przedsiębiorstw. W jaki sposób? Otóż odpowiedź jest bardzo prosta.

Reklama

pieniądze

Zabiegi windykacyjne skutecznie uzdrawiają gospodarkę.

Firmy, których kontrahenci nie płacą w terminie wpadają w chwilowe, bądź nawet długoterminowe, problemy finansowe. Wykonane usługi pochłaniają koszty – materiały, roboczogodziny pracowników, logistykę. Natomiast zapłata ze strony dłużników może nastąpić nawet po wielu miesiącach. Ściąganie długów za pośrednictwem firmy windykacyjnej eliminuje dwa problemy.

Pierwszym z nich jest oczywiście odzyskanie należności, czyli zapłata za wykonaną usługę czy towar. Jednak warto sprawdzić drugą stronę medalu. Gdy dług zostanie skutecznie odzyskany to firma dłużnik jest już wolna od zobowiązań finansowych. Jeśli jest prowadzona mądrze, następnym razem nie dopuści do kolejnego zadłużenia, co niejako ‚uzdrowi rynek’. Im mniej firm generujących długi, tym bezpieczeństwo inwestycji jest większe. Mniej ryzykowne inwestycje są bardziej opłacalne, więc znajdzie się wielu chętnych do inwestowania co przełoży się na poprawienie kondycji finansowej przedsiębiorstw.

Natomiast upadek firmy po windykacji jej długów też nie jest złym dla gospodarki efektem. Monitoring płatności to realizacja starej, zawsze sprawdzającej się zasady – lepiej zapobiegać, niż leczyć. Chore ryby ze stawu powinny być wyleczone lub usuwane, tak aby nie zatruć pozostałych.

Takie zabiegi windykacyjne sprzyjają uzdrowieniu gospodarki. Jeśli są prowadzone w sposób przyjęty za etyczny, nie przynoszą żadnego negatywnego efektu rynkowi.

Stopka autorska: Firma windykacyjna – http://www.respekt-windykacja.pl