Hu hu ha, idzie zima zła…

Wielkimi krokami zbliża się kolejna zima. Czas zabawy na śniegu, świąt, sztucznych ogni i ferii zimowych podczas których nasz kraj zmienia stolicę na Zakopane. I jak co roku z pewnością kolejny raz zaskoczy polskich drogowców mimo, że nie ma nic mniej zaskakującego, niż następujące po sobie pory roku. Z nadejścia zimy cieszą się wszyscy ci, którzy nie doświadczają związanej z nią niedogodności. Czyli dzieci. To dorośli muszą się głowić, jak usunąć nadmiar białego puchu zalegający na samochodach, ulicach, chodnikach i dachach (co jest szczególnie niebezpieczne zwłaszcza w starych budynkach, których konstrukcja często bywa naruszona).

Reklama

odśnieżarki

Jaka będzie tegoroczna zima? Tego oczywiście nie wiadomo. Prognozy wydawane z tak dużym wyprzedzeniem nie zawsze są wiarygodne. Tak czy inaczej, zima była, jest i będzie i należy przygotować się na jej nadejście. Przede wszystkim trzeba mieć w swoim garażu lub piwnicy sprzęt do odśnieżania i sól drogową. Jeżeli musimy usunąć śnieg z małej powierzchni najlepiej sprawdzi się specjalna łopata do odśnieżania. Dzięki niej można szybko i bezproblemowo „odkopać” zasypany chodniczek, usunąć przeszkodę spod ścian domu, czy kół samochodu. Duże powierzchnie są już cięższym wyzwaniem i najlepiej poradzą sobie z tym odśnieżarki. To niezbyt duże urządzenia podobne nieco do kosiarki, które zbierają biały puch i wrzucają go następnie specjalnym wylotem. Takie odśnieżarki pracują na prąd, ale są też ich spalinowe wersje. Wybór jest spory, dlatego każdy, kto ma sporą przestrzeń do zadbania powinien rozważyć taki zakup. W miejscach, w których chodniki, czy ulice potrafią ciągnąć się bardzo długo sprawdzą się odśnieżarki w formie quadów. Dzięki nim usuwanie śniegu stanie się miłą przejażdżką, a nie pracochłonnym machaniem łopatą.

O staranne odśnieżanie muszą dbać właściciele kamienic i domów jednorodzinnych. Spoczywa na nich obowiązek dbania o chodnik znajdujący się wokół posesji. Na osiedlowych blokowiskach zajmuje się tym administracja i to właśnie tam należy zgłaszać wszelkie uwagi dotyczące jakości usług.

Stopka autorska: katalog.wp.pl – odśnieżarki

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz