Idealna łazienka dla dwojga

Aranżacja łazienki stanowi niemałe wyzwanie. Pod uwagę powinny być brane takie rozwiązania, które okażą się funkcjonalne dla wszystkich osób, które będą z niej korzystały. Inaczej będzie wyglądać łazienka dla singla, inaczej dla kilkuosobowej rodziny a inaczej dla pary.

Od pewnego czasu dość popularnym trendem jest aranżacja osobnych łazienek tuż przy sypialni małżeńskiej. Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne, pozwala bowiem na rozwiązanie problemu porannych kolejek i oczekiwania na zwolnienie łazienki. Projekt takiego pomieszczenia powinien jednak uwzględniać potrzeby dwóch osób, zatem przed wizytą w salonie łazienek warto przygotować sobie przemyślaną listę zakupów. Warto skupić się również na niestandardowych urządzeniach, które będą służyć wyłącznie naszej przyjemności. O czym należy pamiętać przy aranżacji dwuosobowej łazienki?

Must Have

Komfortowo urządzona łazienka musi zapewniać właściwe warunki o każdej porze dnia. Rano zazwyczaj chcemy wziąć jedynie szybki prysznic, z kolei wieczór jest porą, kiedy chętnie oddajemy się długim kąpielom. Łazienka dla dwojga powinna być przygotowana na każdą ewentualność, zatem nie może w niej zabraknąć zarówno kabiny prysznicowej, jak i wanny. Kolejne sprzęty, jakie powinny zostać zainstalowane, to oczywiście podwójna umywalka, sedes oraz bidet. Wydaje się, że to dużo, jednak racjonalne gospodarowanie przestrzenią będzie sprzyjało odpowiedniemu rozstawieniu wszystkich sprzętów.

Wanna

Wanna nie jest niezbędnym elementem wyposażenia, jednak warto o niej pomyśleć ze względu na wygodę i komfort. Salony łazienek oferują wanny w wielu fantazyjnych kształtach. Można zatem zdecydować się na okrąg, kroplę lub nawet serce. W większości przypadków wanny dostępne są w wielu rozmiarach i w wariantach jedno- lub dwuosobowych, zatem nie powinno być problemu z dopasowaniem jej do wymiarów i kubatury łazienki.

Kabina prysznicowa

Odwiedzając salon łazienek, szczególną uwagę należy poświęcić kabinom prysznicowym. Ten element wyposażenia powinien zostać zainstalowany bez względu na to, czy w łazience znajduje się już wanna. Na jaką kabinę warto się zdecydować?

W przypadku bogato wyposażonej łazienki dwuosobowej, idealnym rozwiązaniem będzie kabina z płaskim, wymurowanym brodzikiem. Takie rozwiązanie pozwoli uzyskać cenny efekt przestronności. Nie bez znaczenia są też względy estetyczne – wymurowany brodzik prezentuje się rewelacyjnie, dodając łazience nieco indywidualnego charakteru. W takim przypadku dokupić trzeba będzie jedynie drzwi lub zasłonkę, które oferowane są w każdym salonie łazienek. Sama kabina będzie zbędna.

salon łazienek na Śląsku

W przypadku, gdy łazienka posiada odpowiednio duże wymiary, warto pomyśleć o dodatkowej ścianie, wydzielającej strefę natryskową. Można w ten sposób uzyskać bardzo ciekawy efekt stylistyczny i przy okazji zwiększyć funkcjonalność samego pomieszczenia. W ściance można bowiem wmurować siedziska lub jedną długą ławkę, a z drugiej strony – wykorzystać jako murek montażowy pod umywalkę i inne urządzenia sanitarne.

Umywalka

W przypadku łazienki dwuosobowej należy zapomnieć o pojedynczej umywalce. Takie rozwiązanie, podczas porannej toalety, rodziłoby tylko niepotrzebne konflikty, zatem odwiedzając salon łazienek, lepiej będzie skupić się na wariancie podwójnym lub dwóch oddzielnych umywalkach. Które z tych rozwiązań okaże się lepsze?

W przypadku mniejszych łazienek lepiej sprawdzi się umywalka podwójna. Powód jest bardzo prosty – wymaga ona nieco mniejszej przestrzeni. Gdy mamy do dyspozycji większą powierzchnię, można pokusić się o instalację dwóch umywalek. Można także rozważyć zakup umywalek robionych na wymiar. Trzeba jedynie mieć na uwadze stosunkowo wysoką cenę takiego rozwiązania. Zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku, warto skupić się na modelach nablatowych. Dodatkowa szafka poprawi funkcjonalność łazienki, zapewniając przestrzeń na kosmetyki i przybory higieniczne.

Źródło: salon łazienek Sanimex, doskonale zaopatrzony sklep z meblami i kafelkami.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz