iPhone, czy telefon z Androidem – jakiego smartfona wybrać?

Zakup telefonu teoretycznie jeszcze nigdy nie był tak prosty, jak ma to miejsce obecnie, w sklepach czekają na nas bowiem dziesiątki modeli. Kolejne telefony różnią się nie tylko ze względu na swoją cenę, ale i z uwagi na funkcje, jakie posiadają, charakterystyczne jest dla nich przy tym również to, że są dostosowane do potrzeb różnych grup wiekowych użytkowników. Niestety, nie oznacza to wcale, że osoby zastanawiające się nad zakupem któregoś z rozwiązań nie muszą zmagać się z określonymi dylematami. Jeden z najpoważniejszych wiąże się z tym, czy wejść w posiadanie telefonu firmy Apple, czy też któregoś z modeli wyposażonych w system Android.

iPhone i jego zalety
Ceny telefonów firmy Apple nie nastrajają optymistycznie. Starsze modele można określić mianem telefonów na każdą kieszeń, najnowsze propozycje są jednak sporym obciążeniem dla budżetu. A jednak nie brakuje osób, które są gotowe brać kredyt, aby stać się właścicielem nowego modelu iPhone’a. Naturalnie, w pewnym stopniu jest to zasługa przemyślanej strategii marketingowej i mody na telefony tego typu, gdybyśmy jednak mieli do czynienia z trendem, któremu brakuje jakiegokolwiek logicznego uzasadnienia, najprawdopodobniej nie trwałby on aż tak długo. Iphone cieszy się ogromną popularnością przede wszystkim dlatego, że charakteryzuje go wyjątkowa funkcjonalność występująca w połączeniu z prostotą i intuicyjnością obsługi. Telefon jest też dostosowany do zmieniających się warunków atmosferycznych i kompatybilny z innymi urządzeniami firmy Apple. W opozycji do tej kompatybilności, również inni producenci dbają o synchronizację – tablet jest powiązany z telefonem, ale też często z laptopem. Dodatkowo wszystkie dane są „spięte” chmurą. Coraz częściej więc ci, którzy wahają się między urządzeniami Apple, a innym, najczęściej z Androidem, decydują się na tę drugą opcję. Powodów jest kilka.

Jeśli szukasz akcesoriów do iPhone’a, sprawdź sklep internetowy iThigns.pl.

System Android i jego specyfika
Telefony z systemem Android nie są może tak elitarne, jak propozycje Apple i one spotykają się jednak z życzliwym przyjęciem kupujących. Zainteresowanie nimi nie powinno być jednak zaskoczeniem, Android to bowiem system przyjazny użytkownikowi, który potrafi nadrobić niedociągnięcia samych producentów telefonów Wielość bezpłatnych aplikacji pozwala błyskawicznie wzbogacić telefon w nowe funkcje, sam Android jest zaś wolny od ograniczeń, z jakimi muszą liczyć się osoby, które zdecydowały się na iPhone’a.

Stopka autorska: Jeśli szukasz akcesoriów do iPhone’a, sprawdź sklep internetowy iThigns.pl. – http://ithings.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz