Jak dbać o czystość na placu budowy?

Plac budowy jest specyficznym miejscem pracy. To obszar, na którym trzeba zachować niebywałą ostrożność, nie mówiąc już o zasadach bezpieczeństwa. Takie wyposażenie jak kaski ochronne są kluczowym i obowiązkowym elementem, kiedy chce się mieć pewność, że w razie wypadku uchroni się od poważnych obrażeń. Może się to wydawać nieprawdopodobne, ale ryzyko wypadku przy pracy można skutecznie zmniejszyć nie tylko poprzez jej dobrą organizację, ale również porządek i czystość na placu budowy.

Reklama

Porządek na placu budowy

Z reguły na placu budowy panuje pewien chaos. Dla przechodnia może się on wydawać niezorganizowany, ale wprawne oko znajdzie w nim odpowiedni wzór. Profesjonalny plac budowy, zarządzany przez firmę z doświadczeniem, można poznać właśnie po porządku. Jest wiele skutecznych sposobów na to, aby wszystko dobrze zorganizować. Jednym z nich jest odpowiednie planowanie. Przy konstruowaniu nowych budynków zawsze pracuje wielu robotników. Aby każdy wiedział, jaki ma zakres obowiązków oraz znał konkretne terminy zakończenia faz pracy, należy sporządzić jej harmonogram, a następnie umieścić go gdzieś, gdzie będzie widoczny dla każdego. Poza tym wszystkie elementy i narzędzia potrzebne do budowy powinny mieć swoje miejsce. Dzięki temu pracownicy nie będą tracili czasu na ich szukanie, a wszystko będzie przebiegało o wiele sprawniej.

Czystość to podstawa

Wiadomo, że podczas prac budowlanych generuje się dużo odpadków oraz kurzu czy pyłu. Dlatego podstawa to regularne wywożenie z placu budowy fragmentów, które nie są już potrzebne. Jeśli będzie się przestrzegało tej prostej reguły, praca będzie lepiej zorganizowana, a przede wszystkim budowa będzie szybciej szła. Kurz, który powstał, a szczególnie pył, są bardzo trudne do zebrania czy zmiecenia. Są tak lekkie, że przy każdej próbie użycia szczotki wznoszą się w powietrze, przez co ich zebranie graniczy niemal z cudem. Firma Ramirent poleca zastosowanie odkurzacza przemysłowego, który jest wręcz niezbędnym narzędziem w czasie nie tylko prac budowlanych, ale również remontów. Takiego urządzenia nie trzeba od razu kupować, bowiem Ramirent oferuje jego wypożyczenie. Można wynająć sprzęt na jeden dzień, tydzień czy miesiąc – wszystko zależy od naszych potrzeb.

Po skończonej budowie robotnicy mają obowiązek po sobie posprzątać. Niektóre niewykorzystane materiały wymagają wywiezienia przez odpowiednie ciężarówki. Inne elementy trzeba pozbierać, a jeszcze inne, te najmniejsze, najlepiej jest po prostu odkurzyć. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że klient nie będzie miał żadnych uwag co do poziomu czystości miejsca pracy. Trzeba jeszcze wspomnieć, że firma Ramirent zajmuje się wynajmem nie tylko urządzeń czyszczących, ale także innych sprzętów potrzebnych na placu budowy. Dzięki temu nawet mniejsze, dopiero zaczynające firmy, których nie stać na własne urządzenia, będą miały szansę na dobry start swojego biznesu.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz