Odnawianie starych mebli

Praktycznie każdy z nas posiada w swoim domu stare elementy umeblowania, które wrzuciliśmy gdzieś na strych, gdyż przestały pasować do wystroju lub po prostu się znudziły. Warto jednak pomyśleć o renowacji tych elementów umeblowania, które najlepsze lata mają już za sobą. Zwłaszcza, jeżeli mówimy o rzeczach sprawnych funkcjonalnie, które mogą nam jeszcze posłużyć przez długi czas. Renowacja takich rzeczy może być dużo bardziej korzystna niżeli zakup nowych mebli.

Reklama

Każdy z nas może mieć inny pomysł na odświeżenie starej rzeczy i nadaniu jej drugiego życia. Istnieje spora szansa, że po renowacji otrzymamy mebel bardzo oryginalny, który będzie pasował do reszty wystroju naszego mieszkania – wszystko zależy od osoby dokonującej renowacji. Nie trzeba w tym celu zatrudniać artystów czy też fachowców, gdyż samemu również można bardzo wiele zdziałać. Na rynku dostępne są różnego rodzaju narzędzia oraz preparaty, które pomogą w procesie renowacji starych elementów umeblowania. Pierwsze prace polegają zazwyczaj na szlifowaniu oraz zdzieraniu starych powłok, które nie nadają się już do niczego. Trzeba zapewne przy takim procesie rozebrać meble możliwie na jak najwięcej części pierwszych. Najwięcej czasu zajmuje renowacja mebli tapicerowanych, gdyż często trzeba zmieniać ich wypełnienie. Odpowiednie zabezpieczenie drewna to sprawa, o której absolutnie nie możemy zapomnieć, jeżeli chcemy cieszyć się trwałością naszej renowacji.

Najwięcej osób zadaje sobie pytanie – czy to się w ogóle opłaca? Trzeba przyznać, że nie można tutaj udzielić odpowiedzi wprost. Jest ona bowiem zależna od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Jeżeli nasze meble mają znaczenie sentymentalne, to będziemy chcieli przywrócić je do pierwotnego stanu. Jeśli myślimy tylko i wyłącznie o renowacji, to być może zdecydujemy się na zastosowanie bardziej nowoczesnych akcentów. Kwestie finansowe również nie powinny nikogo rozczarować, gdyż wykazują one sporą oszczędność w stosunku do kupowania nowych mebli. Ile ludzi tyle pomysłów, a więc nie zwlekajcie i do dzieła!

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 1.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz