Jak dbać o wątrobę?

Nasza wątroba jest bardzo ważnym organem. Spełnia ona wiele istotnych funkcji. Jedną z ważniejszych jest to, że oczyszcza ona nasz organizm z różnych toksyn. To właśnie wątroba broni nasz przed zatruciami (z tego powodu osoby, które zatrują się np. muchomorami sromotnikowymi umierają właśnie z powodu niewydolności wątroby – organ ten stara się oczyścić organizm z trucizny tak długo, że aż w końcu umiera, bo toksyny są tym przypadku zbyt złożone). Wątroba jest też naturalnym filtrem naszego organizmu. Ponadto magazynuje wiele ważnych dla naszych funkcji życiowych związków za to odkłada inne. Choć ją czasem ignorujemy, wątroba jest równie ważna jak np. serce czy płuca – bez niej długo byśmy nie pożyli.
Wątrobie szkodzi wiele czynników: spożywanie zbyt tłustych i ciężkich potraw, a także zbyt częste ich podjadanie – wtedy nie nadąża ona z rozkładaniem szkodliwych związków. Bardzo dla niej szkodliwy jest także alkohol. To właśnie wątroba najczęściej ,,wysiada” osobom, które nadużywają substancji alkoholowych. Jednak odpowiednio dbać o wątrobę powinniśmy nie tylko wtedy, kiedy lubimy sobie wypić.
Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, by jej nie przeciążać. Korzystne dla tego narządu są także tłuszcze roślinne oraz w ogóle warzywa. Nasza wątroba nie lubi też, gdy spożywamy posiłki zbyt szybko. Jeśli to możliwe, warto unikać wszelkich leków – są one tak złożone, że to właśnie wątroba musi sobie z nimi poradzić.
Dobrze zrobisz dla swojej wątroby zaszczepiając się przeciw żółtaczce lub po prostu zażywając preparat, który wspomaga pracę wątroby oraz ją chroni. Należy do nich m.in. Essentiale Forte. Pomaga on chronić wątrobę przed szkodliwymi związkami, usprawnia jej pracę. Dzięki jego zażywaniu nie trzeba całkowicie rezygnować z tego co lubimy. np. z ciast czy pieczeni. Preparat ten zawiera fosfolipidy, które są bardzo korzystne dla nasze wątroby, na dodatek zapobiegają odkładaniu się cholesterolu w żyłach i tym samym poprawiają naszą kondycję.  Essentiale Forte umożliwia normalne funkcjonowanie bez konieczności odmawiania sobie wszystkich smacznych potraw.   Należy jednak pamiętać, że organ ten będzie prawidłowo pełnij swoją funkcję również wtedy, jeśli do spożywania tłustych, ciężkich potraw i alkoholu podejdziemy z głową.

Essentiale Forte i wiele innych preparatów na wątrobę możesz kupić w i-Aptece – http://www.i-apteka.pl/product-pol-1295-ESSENTIALE-Forte-x-50-kapsulek.html

Stopka autorska: http://www.i-apteka.pl/product-pol-1295-ESSENTIALE-Forte-x-50-kapsulek.html – http://www.i-apteka.pl/product-pol-1295-ESSENTIALE-Forte-x-50-kapsulek.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz